Paulina Bońkowska kolejną zawodniczką Cage Warriors

01 Sierpień 2013
Paulina Bońkowska kolejną zawodniczką Cage Warriors

Ambitne plany rozwoju dywizji kobiet, są skrzętnie realizowane przez włodarzy Cage Warriors. Po serii ostatnich występów i kontraktów z Polakami, przyszedł czas na kolejną reprezentantkę naszego kraju.

To Paulina Bońkowska (3-2), która po grudniowej porażce z obecna mistrzynią KSW – Karoliną Kowalkiewicz (3-0), czekała na rozwój wydarzeń. Najwyraźniej wciąż rozwijający się pomysł Konfrontacji to za mało, żeby Polka mogła polegać tylko na jednej organizacji i teraz podpisała umowę z Cage Warriors. O nowej szansie, porozmawialiśmy z bratem i trenerem Szymonem Bońkowskim:

Tak, Paulina podpisała Kontrakt z CW na kilka walk. Nawet gdyby KSW miało dla niej teraz walkę, to i tak byśmy się zdecydowali na ten ruch, bo to zawsze dodatkowa platforma, która daje w sumie dużo występów. Oba kontrakty (z KSW i Cage Warriors) nie kolidują ze sobą, możemy walczyć tam i w Polsce. Generalnie dla dziewczyny w jej wieku, walczyć raz czy dwa razy do roku to nieporozumienie a CW będzie dawało jej kolejne możliwości.

Najwyraźniej, dywizja kobiet to wciąż trochę pole testowe dla Konfrontacji, bo jak się dowiedzieliśmy, umowa z Pauliną nie jest na wyłączność:

Od strony KSW mamy pozwolenie, że po konsultacji z nimi, możemy brać mniejsze gale w Polsce. W związku z tym, w październiku Paulina wystąpi na miejscowej gali w Międzychodzie.

Co wobec tego z planami Konfrontacji wzgledęm zawodniczki Arrachionu Olsztyn?

KSW ma pomysł dla Pauliny, ale na pewno nie będzie to ten rok. Z tego co mówią, są zadowoleni z ostatniej walki, podobała się publiczności, ale nie jest to (powrót) sprecyzowane w czasie i w związku z tym, potrzebujemy również walk gdzie indziej.

Póki co, znane są jedynie potencjalne sylwetki zawodniczek, które podpisały umowę z brytyjskim Cage Warriors, ale nic więcej:

Ogólna lista zawodniczek jest dostępna u nich na stronie. Z tego co widziałem to nie są super doświadczone. Najbardziej doświadczona jest ostatnia przeciwniczka Aśki Jędrzejczak. Tak to dziewczyny są z 1-0, 2-0 czy 2-1, czyli nie ma nikogo nie wiadomo z jakim doświadczeniem. na razie dobierają dziewczyny i pozwolili nam na występ w październiku.

Komentarze

 • Pako

  No to widzę że CW sie rozkręca,ciekaw jestem dlaczego Paulina ma pozwolenie na walki w Pl….

 • Redaktor Kokos80

  CW chyba chce zrobic kilka kat. wagowych dla kobiet. w sumie lepsze babki z nizszych wagach niz faceci, aczkolwiek poziom kobiet w MMA jest tak niski, ze nie postrzegam to jako sport. bardziej jako ciekawostke przyrodnicza.

 • Pako

  Przyrodnicza powiadasz hehe,IMO bardzo dobrze kombinuja babki fajnie sie tłuką,z checia bede oglądał.

 • Redaktor Kokos80

  to naturalne. dwie przytulajace sie samice, to ciekawy widok dla samca… tluka sie zalosnie. w zasadzie to parodia meskiego MMA. albo ogladamy, bo troszke to podnieca, albo jako troszke komedie.

 • Pako

  No mnie jakos nie podkreca to jak cyborgowa wychodzi i niszczy rywalke,owszem fajnie się takie coś ogląda ale staram sie oglądać to jako widowisko sportowe….

 • Loku

  Z ciekawości spojrzałem na listę zawodniczek dostępną na stronie Cage Warriors i nie mogę się zgodzić z Szymonem Bońkowskim, dostępne jest dziewięć profili zawodniczek. Jednak najmniej doświadczona z nich ma na koncie 6 walki (z czego same wygrane), reszta ma trochę więcej walk, niektóre nawet koło dwudziestu.