Paulina Bońkowska kolejną zawodniczką Cage Warriors

01 Sierpień 2013
Paulina Bońkowska kolejną zawodniczką Cage Warriors

Ambitne plany rozwoju dywizji kobiet, są skrzętnie realizowane przez włodarzy Cage Warriors. Po serii ostatnich występów i kontraktów z Polakami, przyszedł czas na kolejną reprezentantkę naszego kraju.

To Paulina Bońkowska (3-2), która po grudniowej porażce z obecna mistrzynią KSW – Karoliną Kowalkiewicz (3-0), czekała na rozwój wydarzeń. Najwyraźniej wciąż rozwijający się pomysł Konfrontacji to za mało, żeby Polka mogła polegać tylko na jednej organizacji i teraz podpisała umowę z Cage Warriors. O nowej szansie, porozmawialiśmy z bratem i trenerem Szymonem Bońkowskim:

Tak, Paulina podpisała Kontrakt z CW na kilka walk. Nawet gdyby KSW miało dla niej teraz walkę, to i tak byśmy się zdecydowali na ten ruch, bo to zawsze dodatkowa platforma, która daje w sumie dużo występów. Oba kontrakty (z KSW i Cage Warriors) nie kolidują ze sobą, możemy walczyć tam i w Polsce. Generalnie dla dziewczyny w jej wieku, walczyć raz czy dwa razy do roku to nieporozumienie a CW będzie dawało jej kolejne możliwości.

Najwyraźniej, dywizja kobiet to wciąż trochę pole testowe dla Konfrontacji, bo jak się dowiedzieliśmy, umowa z Pauliną nie jest na wyłączność:

Od strony KSW mamy pozwolenie, że po konsultacji z nimi, możemy brać mniejsze gale w Polsce. W związku z tym, w październiku Paulina wystąpi na miejscowej gali w Międzychodzie.

Co wobec tego z planami Konfrontacji wzgledęm zawodniczki Arrachionu Olsztyn?

KSW ma pomysł dla Pauliny, ale na pewno nie będzie to ten rok. Z tego co mówią, są zadowoleni z ostatniej walki, podobała się publiczności, ale nie jest to (powrót) sprecyzowane w czasie i w związku z tym, potrzebujemy również walk gdzie indziej.

Póki co, znane są jedynie potencjalne sylwetki zawodniczek, które podpisały umowę z brytyjskim Cage Warriors, ale nic więcej:

Ogólna lista zawodniczek jest dostępna u nich na stronie. Z tego co widziałem to nie są super doświadczone. Najbardziej doświadczona jest ostatnia przeciwniczka Aśki Jędrzejczak. Tak to dziewczyny są z 1-0, 2-0 czy 2-1, czyli nie ma nikogo nie wiadomo z jakim doświadczeniem. na razie dobierają dziewczyny i pozwolili nam na występ w październiku.

Komentarze