Rodney Wallace remisuje z Paulo Filho w Brazylii

07 Sierpień 2013
Rodney Wallace remisuje z Paulo Filho w Brazylii

Kilkukrotnie spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że dana organizacja lub otoczenie, nie wpływają dobrze na występy niektórych fighterów. Tak na przykład było z przyzwoitym Jorge Santiago (25-11), który świetnie walczył u siebie i w Japonii, a w Stanach już niekoniecznie. Podobnie było ze znanym polskim fanom MMA Rodney’em Wallacem (18-6), który w KSW dał się poznać jako ten, który pada na deski w tempie ekspresowym i już z nich nie wstaje. Ostatnio jednak wiedzie mu się całkiem dobrze.

W weekend Amerykanin stoczył jeden z ważniejszych pojedynków w karierze, spotykając na swej drodze niegdyś utalentowanego Paulo Filho (23-5-2) w dość egzotycznej gali, bo jej zasady polegały na znokautowaniu lub poddaniu swojego oponenta. W przeciwnym wypadku rezultat kończył się remisem. Choć Rodney był zdecydowanie lepszy tego wieczoru, brak skończenia przed czasem, doprowadził do wspomnianego remisu.

W międzyczasie pierwszego i drugiego występu w Polsce, Wallace stoczył w siedem pojedynków, wygrywając sześć z nich a siódmy z nich, zakończył się wyżej wspomnianym rezultatem. Czy federacja KSW skorzysta jeszcze z usług Amerykanina? Prawdopodobnie nie, bo jak powiedział w jednym z wywiadów Martin Lewandowski „KSW nie interesują za bardzo osiągnięcia ich fighterów, poza Konfrontacją.”

Komentarze

  • Pako

    heh troche to dziwne dwa razy pod rząd dostał w Pl bęcki, a za granicą wygrywa…..to albo poziom maszych zawodników jest dla niego zbyt wysoki,albo kasa się zgadzała 😀

  • SynSwaroga

    Albo po prostu akurat w Polsce przydarzyły mu się dwie porażki

  • Pako

    coś nie chce mi się w to wierzyć,zwłaszcza że nawet do swojej ostatniej walki z Cipkiem nie zrobił wagi,a miał sporo czasu na przygotowanie się……..