„Rozmawiamy z UFC od zeszłego roku.” – Mirosław Okniński o swoim podopiecznym Krzysztofie Jotko

01 Sierpień 2013
„Rozmawiamy z UFC od zeszłego roku.” – Mirosław Okniński o swoim podopiecznym Krzysztofie Jotko

Swego czasu można by obawiać się, czy czwarta gala MMA Attack nie straci kolejnego uczestnika z rozpiski na rzecz tej, którą stawia sobie za wzór. Choć Dariusz Cholewa stwierdził w naszym wywiadzie, że „to zaszczyt być bramą do UFC”, to jak zapewnia jego trener i manager – Mirosław Okniński: „Są małe szanse, żeby Krzysztof Jotko został zwerbowany przed październikowym eventem” w Ergo Arenie. Małe na październik, ale jakie są w rzeczywistości i czy w ogóle?

Tu dalej kontynuuje właściciel PLMMA:

Działamy przez różnych managerów. Ja jestem trenerem managerem Krzysztofa i wybieram kogoś, kto pomaga mu na szerszą skalę. Próbowaliśmy rozmawiać z UFC w tamtym roku, ale powiedzieli, że Krzysztof musi stoczyć mniej więcej dwie lub trzy walki więcej.

Od czasów rozmów z ZUFFĄ minęły już dwie gale, na których 23-letni Jotko stoczył i wygrał trzy pojedynki.

Teraz to może być tak, że mogą go wziąć lub nie, na tej zasadzie, że jak teraz wygra to wtedy go wezmą. Może być też tak, że mogą potrzebować go pilnie i też nagle się zgłoszą. MMA Attack 4 może o wszystkim przesądzić, bo nie sądzę, że wezmą go przed.

Tymczasem, pierwsze pogłoski o potencjalnym przeciwniku Krzysztofa już się pojawiły, ale nie zostały potwierdzone oficjalnie. Miejmy nadzieję, że październikowy występ napędzie karierę tego fightera z Warszawy. Jeżeli nie, to wkrótce po tym, czeka go pojedynek w Profesjonalnej Lidze MMA.

Komentarze