Starcie Wanderlei’a Silvy z Sonnenem zagrożone

23 Sierpień 2013
Starcie Wanderlei’a Silvy z Sonnenem zagrożone

Ostatnia wygrana z Chaela Sonnena, ponownie napędziła karierę Amerykanina mocno do przodu. Korzystając z okazji i uwagi mediów, zawodnik raz jeszcze dał upust swoim przemyśleniom względem walki z Wanderlei’em Silvą. Czekając na rozwój wydarzeń, ten rzeczywiście nastąpił, ale całość niekoniecznie poszła we właściwą stronę.

Oto wiadomość tekstowa, jaką Dana White przesłał do redakcji mmafighting.com:

Wanderlei powiedział, że nie będzie walczył z Sonnenem, jeżeli nie dostanie udziałów z PPV. Wydaje mi się więc, że Silva przejdzie na emeryturę.

Zapytany co dalej, odpowiedział:

Coś wymyślimy.

Po niespodziewanym obrocie sprawy w pojedynku z Mauricio Ruą, w powietrzu wciąż da się wyczuć ogromny hype na zorganizowanie tego pojedynku. Trwający od miesięcy konflikt pomiędzy tymi fighterami, byłby niesamowitym ogniwem, warunkującym dobrą sprzedaż PPV a to Chael robi przecież najlepiej. Dana planował zrobić z tego starcią druga walkę wieczoru na UFC 167. Wszystko jednak zależało od kondycji zdrowotnej Brazylijczyka a teraz także od tego, czy zostaną spełnione jego wymagania.

Komentarze

 • Oczekk

  Szkoda, ale to ma swoje plusy, bo jak by przegrał, a jest to bardzo prawdopodobne -> to troszkę na głupka by wyszedł. Wciąż jednak wierze, że do tego pojedynku dojdzie, bo przynajmniej emocje będą zajebiste podczas gali i nie będę przysypiał oglądając w nocy na orange sport ufc. =P

 • Pako

  widzę że Wand zaczyna grać tak samo jak Gangster z Oregonu 🙂

 • Morla

  Ja jestem trochę rozczarowany Wandem (widocznie faktycznie postawił kase na Rue i chce się odkuć), ale z drugiej strony nie bardzo bym chciał go widzieć obijanego przez Sonnena. Vitor vs Sonnen!

 • Pako

  w sumie to ja na Wanda miejscu spodziewał bym się tego samego scenariusza co podczas walki z Shogunem,od razu by poszedł po obalenie,więc nic tylko dużo pracować nad obroną przed obaleniami i ostre kolana wraz z pięściami na Chaela…….ale to jest MMA więc nie da rady przewidzieć scenariusza Smile

 • kamerling

  Starcie Wanda z Sonnenem chciałbym obejrzeć.

  Scenariusz 1 – Wand KO w stójce, tak jak młócił ze Stannem, tak mógłby wymłócić Sonnena przy siatce dajmy na to.

  Scenariusz 2 – Sonnen rzuca Wandem jak kukłą jak chce i punktuje w parterze. Poddania tutaj bym się nie spodziewał w żadną stronę. Sonnen na punkty.

  Ciężko by było przewidzieć wynik tej walki. Jakby natomiast Chael miał zawalczyć z Vitorem – no, to już bym widział tutaj większe szanse Brazylijczyka.

 • Pako

  normalka że T-rex odprawił by Gangste z kwitkiem 🙂 co do Wanda to tu może być problem 🙂 ale walka to zweryfikuje 🙂