Sześciu zawodników zwolnionych z UFC

autor:
16 Sierpień 2013
Sześciu zawodników zwolnionych z UFC

Dave Herman

Włodarze Ultimate Fighting Championship w przeciągu ostatnich kilku dni podziękowali za współpracę sześciu zawodnikom. Z pracą w największej na świecie federacji MMA pożegnali się przedstawiciele pięciu kategorii wagowych.

Waga ciężka
Królewską kategorię opuszcza Dave Herman (21-6). Zawodnik Team Quest i tak mógł liczyć na duży kredyt zaufania szefa UFC. Ten pozwolił mu dobić do serii czterech kolejnych porażek, przy trzeciej zaliczając oblanie testów antydopingowych.

Waga półciężka
Vinny Magalhaes (10-7-1NC), jak sam zapowiadał przed swoim ostatnim występem, nie będzie zdziwiony jeśli w przypadku niepowodzenia UFC rozwiąże z nim kontrakt. Brazylijczyk przegrał drugą walkę z rzędu i stało się tak jak zapowiadał. Jego los podzielił tez inny zawodnik z „Kraju Kawy” Ednaldo Oliveira (13-2-1-1NC), który w dwóch stoczonych pojedynkach nie zdołał ani razu wygrać.

Waga średnia
Jedynym średnim, jakiego nie zobaczymy już na galach UFC jest Roger Gracie (6-2). Przedstawiciel legendarnej rodziny został „wchłonięty” do federacji po tym jak swój żywot zakończył Strikeforce. Brazylijczyk w jedynej walce nie wykazał się niczym nadzwyczajnym, co przesądziło o jego dalszych losach.

Waga półśrednia
Smaku zwycięstwa w UFC nie zaznał także Bristol Marunde (12-9). Od zeszłorocznego debiutu Amerykanin zaliczył trzy porażki, wszystkie przed czasem.

Waga lekka
Najlżejszym zwolnionym zawodnikiem jest John Maguire (18-6) z Anglii. 30-latek po obiecującym początku w UFC, później zaliczył trzy wpadki.

Komentarze