Tomasz Narkun odrzuca ofertę MMA Attack i nadal czeka na KSW

15 Sierpień 2013
Tomasz Narkun odrzuca ofertę MMA Attack i nadal czeka na KSW


foto: budo.net.pl

Przez ostatnie kilka miesięcy najbardziej obeznani fani z niecierpliwością wyczekiwali informacji o debiucie Macieja Różańskiego i Tomasza Narkuna w KSW. Teraz, gdy kwestia tego pierwszego jest już nieaktualna, pozostaje sprawa „Żyrafy”. O tym na jakim etapie są negocjacje z Konfrontacją, opowiedział sam zawodnik.

Co się dzieje w Twojej sprawie z KSW?
Zarówno z MMA Attack jak i z KSW, były prowadzone rozmowy. Z KSW byłem już na etapie, gdzie pojawiłem się na kręceniu trailerów, jeszcze na początku tego roku. W międzyczasie rozmawialiśmy z MMAA, ale nie dogadaliśmy się w pewnych kwestiach, dlatego póki co jest wielka niewiadoma, ale bardziej pewnym jest, że trafię na KSW.

Co wobec tego możesz powiedzieć o etapie negocjacji z Konfrontacją?
Dokładnych terminów nie ma. Rozmowy prowadził na początku Piotr Bagiński a później moi bracia. KSW jest zainteresowane, ale nic nie zostało jeszcze dopowiedziane do końca. Wszystko jest jeszcze w powijakach, więc nie ma jeszcze nic konkretnego.

Kiedy rozmawialiśmy z Piotrem Bagińskim, wskazał na „problemy kontraktowe”. Czy możesz wyjaśnić bardziej szczegółowo problem?
Żadnego kontraktu nie podpisałem, ja chciałem nawet walczyć już w czerwcu, ale jak mówię – Maciej Kawulski miał się odezwać, ale ostatecznie ani on ani Martin Kawulski, nie skontaktowali się z nami. Chcieli żebym wskoczył za Irokeza bodajże w czerwcu, ale na tym się skończyło, że zostałem jedynie zapytany a ja się zgodziłem. Po dziś dzień jednak nikt się nie odezwał.

Rozumiem więc, że od ostatniej majowej walki nie walczyłeś nigdzie właśnie z powodu oczekiwania na nowy kontrakt?
Miałem walkę na XCAGE w maju a jeżeli cofnąć się jeszcze bardziej, to KSW chciało mnie jeszcze wcześniej, ale mieli wtedy warunek, żebym pokazał się jeszcze na polskiej scenie po przerwie. Dlatego miałem jeszcze walkę na lidze MSW, później walczyłem w Toruniu i wyszła kwestia tego czy chcę u nich walczyć w czerwcu za kontuzjowanego Macieja Jewtuszko. Ja się zgodziłem i w sumie wszystko było wstępnie dogadane, ale gdy mój brat do nich zadzwonił, Maciej Kawulski powiedział, że oddzwoni bo jest akurat na spotkaniu, ale nigdy już nie oddzwonił. Na tą chwilę tak to więc wygląda.

Tradycyjnie, zapytaliśmy drugiej strony, czy wydarzenia ostatnich dni, coś zmienią i przyśpieszą decyzję w sprawie Tomasza Narkuna. W tym celu skontaktowaliśmy się z Maciejem Kawulskim, z którym rozmawialiśmy wcześniej, właśnie w sprawie „Żyrafy” i Macieja Różańskiego:

Jeżeli jesteśmy jakimiś zawodnikami zainteresowani, to im o tym mówimy. Jeżeli oni w międzyczasie podpisują kontrakt z inną federacją, to siłą rzeczy, wiadomo, że dla nas walczyć nie będą – tu sprawa jest prosta. Jeżeli Tomasz do tego czasu kiedy my zaproponujemy mu umowę, podpisze wiążący kontrakt, no to trudno. Po prostu nie będzie się dla nas bił. Nikogo na siłę ściągać nie będziemy.

Kiedy poinformowaliśmy naszego rozmówcę, że Tomasz odrzucił jednak konkurencyjną ofertę w nadziei na podpisanie umowy KSW, usłyszeliśmy:

Na pewno niebawem doczeka się więc swojej walki. Jest paru zawodników, których mamy w kolejce i bierzemy również pod uwagę jego.

Czy sam fakt zainteresowania, bez konkretnych zobowiązań, zadowoli polskiego fightera? Na to pytanie uzyskamy odpowiedź prawdopodobnie już niedługo.

Komentarze

 • Pako

  hehe K&L znowu lecą w kulki……IMO Narkun powinien pójść do MMAA a nie czekać na litość KSW

 • kamilj90

  Na jego miejscu poszedłbym do MMAA, chyba że warunki umowy są jakieś krzywdzące, nie wiem. Teraz gościu będzie czekał na litość włodarzy największej organizacji MMA w Europie i drugiej na świecie a wątpię by zarobki na jego etapie kariery jakoś bardzo się różniły w KSW i MMAA. Tak jak pod jednym z ostatnich newsów pisałem coraz bardziej para K&L zaczyna być irytująca, zresztą patrząc na komentarze na konkurencyjnych branżowych portalach to nie tylko ja to zauważyłem :]

 • tomox

  „zawodnicy w kolejce do ksw” 🙂 kawul jak zawsze odleciał, jak przy tym tekście kiedyś „do ksw zgłaszały się setki zawodniczek z całego świata”

 • Loku

  Smutne, że tak perspektywicznych zawodników traktuje się zupełnie bez szacunku… Ciekaw jestem kto taki czeka w tej kolejce do KSW. I czy nie wypada zadzwonić do zawodnika i osobiście powiedzieć mu, że propozycja walki jest już nieaktualna, rozumiem, że interesy kierują się swoimi prawami ale trochę szacunku… Poza tym ciekaw jestem czy naprawdę KSW stawia Tomaszowi dużo lepsze warunki, bo nie wydaje się by w rzeczywistości specjalnie zależało im na tym zawodniku.

 • Dudek

  podkupują się nieźle 🙂 ostra konkurencja się robi na polskim rynku. no gdzie go mają wcisnąć??? jest full fightcard na najbliższą galę, najbliżej w grudniu. A widocznie miał powody, że odrzucił ofertę o MMAA.

 • muniek

  Ja się zgodziłem i w sumie wszystko było wstępnie dogadane, ale gdy mój brat do nich zadzwonił, Maciej Kawulski powiedział, że oddzwoni bo jest akurat na spotkaniu, ale nigdy już nie oddzwonił. Na tą chwilę tak to więc wygląda.

  haha pełen profesjonalizm. Kawulski powinien się wstydzić. Narkun będzie tak czekał, że w końcu się doczeka… 1 walki rocznie w KSW.

 • Pako

  w sumie KSW pokazało jakimi są profesjonalistami w tym fachu 🙂

 • tomox

  a wgl bym się nie zdziwił gdyby teraz nagle mma attack ogłosiło zakontraktowanie Narkuna, już mieli przecież podobne akcje, a ksw nie pozostało dłużne dzwoniąc do koksa dzień po zatrzymaniu Cholewy (mówił o tym kiedyś michał „majty” konowalski)

 • kerimm85

  szybko nie walczy na co czeka

 • kamerling

  Nie no, zajebiście traktują chłopaka. Applause

  Zakładając, że trafi w końcu do KSW to ile może mieć walk rocznie? 2 ? %)

 • PawelMMA

  mam nadzieję że zobaczymy Narkuna w walce wieczoru na xCage z wymagającym rywalem 😉

 • metaraon

  Powinni półcieżką wzmocnić, szczególnie przy takim stanie osobowym ciężkiej.

 • kamerling

  Półciężka w KSW to wiadomo – Janek + jednorazowi zagraniczni przeciwnicy.

  Facepalm

 • Pako

  I szybko to się nie zmieni 🙂

 • deh502

  kamerling w MMAA narkun nie może liczyć na dużo więcej gdyż ci robią 2 gale rocznie. Poprostu narkun popierdolił cyrk z burneiką w roli głównej i czeka na powązniejsze oferty.

 • Pako

  to się może nie doczekać 🙂 a tak to by złapał MMAA przykład dwie walki + dwie za granicą i Mamy kolejnego w UFC