RAPORT: Zniszczenia po UFC 163

05 Sierpień 2013
RAPORT: Zniszczenia po UFC 163

Sporo kontuzji, sporo żalu, ale i odpowiednie pole do rewanżowych pojedynków. Tak można podsumować krótko sobotnio niedzielną galę UFC 163 w Brazylii. My skupimy się jednak na tym pierwszym, czyli urazach.

Już w pierwszych minutach konferencji prasowej po gali, Jose Aldo powiedział, że prawdopodobnie złamał stopę w trakcie pojedynku z Chun Sung Jungiem, ale nie był tego pewny. Teraz, gdy znane są wyniki prześwietlenia, już wiadomo na 100%, co było nie tak z młodym mistrzem UFC. Info zostało potwierdzone przez głównego trenera – Andre Pederneirasa:

Jose złamał stopę w drugiej minucie walki. Pierwsze kopnięcie, które posłał, wylądowało na kolanie Junga.

Automatycznie wiąże się z kontuzją dłuższa pauza, która wyklucza go ze startów w tym roku kalendarzowym:

Rozmawiamy z lekarzem UFC, Marcio Tannure, ale Jose zostanie prawdopodobnie zawieszony na dwa lub trzy miesiące. Decyzja należy do lekarzy.

Kiedy mówisz Aldo, analogicznie do niego nasuwa się postać Korean Zombie, który przegrał z Jose Aldo przez kontuzję barku, a który próbował sobie nastawić samemu, będąc jeszcze w oktagonie. Od wczoraj wiadomo już, że przemieszczony bark nie będzie wymagał operacji a jedynie porządnego procesu rehabilitacji.

Do zdarzenia doszło w pierwszej minucie czwartej rundy, gdy potężnym i jednocześnie zamaszystym prawym, Korean Zombie sprawił, że jego bark uległ przemieszczeniu. Kilka kopnięć na kontuzjowaną kończynę potwierdził, że dla Koreańczyka był to koniec walki. Animację z tego zdarzenia znajdziecie TUTAJ.

Kolejnym, który doznał poważnego urazu, jest walczący wcześniej Ian McCall, który wreszcie przełamał passę przegranych pojedynków w UFC. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bo zostało okupione mocną kontuzją ręki. Info z twittera fightera:

Dla tych, którzy pytają czy naprawdę złamałem rękę… Macie. Nie jest źle, ale zdecydowanie jest złamana.

Komentarze

  • Pako

    najgorsze jest to że teraz będzie potrzebny czas na rechabilitację,nic czekam aż wyzdrowieją :):) a teraz niech odpoczywają…..