BJ Penn wraca, schodzi do piórkowej i poprowadzi 19-go TUFa z Frankie Edgarem

12 Wrzesień 2013
BJ Penn wraca, schodzi do piórkowej i poprowadzi 19-go TUFa z Frankie Edgarem

Stary wilk zawsze pozostanie wilkiem i podobnie jest z fighterami, którzy postanowili zawiesić rękawice na kołku. To się nigdy nie sprawdza. Dana White właśnie potwierdził, że BJ Penn (16-9-2) powraca ze sportowej emerytury. To jednak nie koniec rewelacji na jego temat.

„The Prodigy” nie tylko wraca do oktagonu, ale poprowadzi 19-tą serię TUFa, by na koniec zmierzyć się z drugim trenerem, w którego postać wcieli się Frankie Edgar (16-4-1). Wszystko to odbędzie oczywiście w wadze piórkowej, gdzie walczy już od roku. Największe emocje budzi jednak ich wspólna historia, jaką obaj zawodnicy zbudowali w 2010 roku, walcząc na zabój na przestrzeni pięciu rund. Stawką, za każdym razem był mistrzowski pas.

34-letni BJ to pokolenie, które zaczynało wcześnie i kończyło wcześnie. Jego emerytura nie mogła trwać jednak zbyt długo i tylko kwestią czasu było kiedy to ogłosi. Od pewnego czasu zawodnik coraz częściej wspominał, że tęskni za występami a zwłaszcza za kolejną szansą spotkania z Edgarem. W pierwszej kolejności chciał pokonać Bensona i tym samym dostać Frankiego.

W podjęciu właściwej decyzji, pomógł mu Urijah Faber, który wg oryginalnego planu, miał być zestawiony z Frankie Edgarem, ale pojawiły się problemy z dogadaniem właściwej wagi w której mieliby ze sobą walczyć. Organizacji nie spodobał się pomysł na „catchweight” i sięgnęli po fightera z Hawajów. Będzie to jego druga rola głównego trenera, bo w 2007 roku prowadził piątą serię, gdy po przeciwnej stronie stał Jens Pulver. Do debiutu BJ Penna w nowej wadze, przyjdzie nam poczekać do kwietnia 2014 roku. Swoją karierę zaczynał od wagi lekkiej, by powoli piąć się nawet do chwilowej półciężkiej i powoli schodzić ponownie do lekkiej, a w konsekwencji do piórkowej.

Komentarze