Cat Zingano żałuje utraconej szansy udziału w TUF 18, ale wierzy, że wróci mocniejsza

11 Wrzesień 2013
0
Cat Zingano żałuje utraconej szansy udziału w TUF 18, ale wierzy, że wróci mocniejsza

Debiut Cat Zingano w UFC, przerósł prawdopodobnie oczekiwania samej zawodniczki. Nie tylko w świetnym stylu zdominowała światowej klasy Mieshę Tate, ale do tego otrzymała szansę walki o pas z Rondą Rousey. Jakby tego było mało, do stawki dorzucono udział w osiemnastej serii Ultimate Fightera. Czar prysł chwilę później, gdy Amerykanka musiała się wycofać ze zdjęć do programu z powodu kontuzji.

Utrata szansy udziału w show, bycia przed kamerami, to była dla mnie spora strata, ale możliwość wpłynięcia ludzkie życia jako trener, była nawet lepsza. Po wycofaniu swojego udziału, całkowicie odsunęłam się na bok od myśli o programie, ale kiedy ukazał się pierwszy odcinek, ogień zapłonął. Było kilka rzeczy, które prawdopodobnie by mi się spodobały. Koniec końców, jestem dumna z każdego i z tego, że w pewnym sensie jestem częścią tego wszystkiego.

Tragedia zawodowa Cat rozegrała się podczas rutynowego treningu kondycyjno siłowego. Lądując po jednym ze podskoków, usłyszała głośne pęknięcie w kolanie. Natychmiastowy zabieg i rekonwalescencja to jednak nie wszystko z czym musiała się zmierzyć Zingano podczas procesu powrotu do zdrowia. To psychiczny strach przed ponowieniem urazu:

Musiałam zrobić sobie w głowie małe odliczanie w stylu „Dasz radę, po prostu to zrób”. Był ze mną mój fizykoterapeuta, kiedy zrobiłem swój pierwszy podskok. Lądując, natychmiast miałam ten dziwny przebłysk wspomnień, który mocno mnie wystraszył. Dałam sobie jedynie dwie sekundy więcej, zanim wykonałam go kolejny raz i kolejny. Progres w rekonwalescencji jest oczywisty, fizycznie jak i psychicznie. Czułam strach i miałam traumę, która pojawia się po każdej kontuzji. Walczę z tym i dzięki temu dostaję dodatkową pewność siebie.

Na chwilę obecną, termin powrotu do oktagonu Cat jest nieznany. Proces wzmacniania osłabionego kolana, wciąż trwa. Dzisiaj w nocy pojawi się drugi odcinek TUF 18, jednak Zingano nie obiecuje, że jej codzienne zajęcia pozwolą jej na śledzenie rozwoju wydarzeń.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o