Diaz vs. Maynard, Ebersole vs. Story i Hunt vs. Bigfoot

09 Wrzesień 2013
Diaz vs. Maynard, Ebersole vs. Story i Hunt vs. Bigfoot

ZUFFA ogłosiła trzy nowe i całkiem ciekawe zestawienia. Na pierwszy rzut mamy tzw. „rubber match”, czyli trzeci pojedynek pomiędzy Natem Diazem i Gray’em Maynardem.

Obaj brali udział w piątej serii Ultimate Fightera, gdzie spotkali się po raz pierwszy w półfinale programu, gdzie górą był zawodnik ze Stockton. Szansa na pomszczenie duszenia gilotynowego przyszła z UFC Fight Night 20, gdzie niejednogłośnie zwyciężył Maynard. Spotkanie wyjaśniające odbędzie się 30-go listopada w MGM Grand Garden Arena na Ultimate Fighter Finale, czyli podczas finału najnowszego TUFa. Nate ma za sobą dwie przegrane z rzędu, podczas gdy Maynard jedną porażkę.

Antoni Silva vs. Mark Hunt oficjalnie spotkają się w Australii. Pojedynek gigantów przypadnie na 7-go grudnia, na gali UFN 30, której będą przewodzili. Obaj fighterzy będą mieli szansę powrócić na ścieżkę wygranych. Bigfoot ostatni raz walczył o tytuł z Cainem Velasquezem na UFC 160, gdzie doznał druzgocącego nokautu z rak mistrza. Hunta ostatni raz widziano podczas efektownego kopnięcia obrotowego, jakie zaserwował mu obecny pretendent i były mistrz – Junior dos Santos. Od tamtej pory zmagał się z zakażeniem gronkowcem.

Ostatnia para to Brian Ebersole vs. Rick Story. Ekscentryczny Australijczyk ostatni raz walczył rok temu, kiedy po niejednogłośnej przegranej z Jamesem Headem, pauzował ponad rok z powodu kontuzji. Amerykanin także ma za sobą jedną porażkę i liczy, że po przegranej z Mikem Pylem na UFC 160, teraz uda mu się przywrócić dobrą passę. Do starcia dojdzie na UFC 167, z całkiem ciekawą kartą i GSP vs. Hendricks w walce wieczoru.

Komentarze