Jose Aldo wskazuje kolejnych pretendentów

16 Wrzesień 2013
Jose Aldo wskazuje kolejnych pretendentów

W ostatnich tygodniach Jose Aldo (23-1) wydaje się przejąć rolę głosu narodu i co rusz udziela komentarzy wychodzących szeroko poza ramy standardowego marketingu. Słowem, mówi to co myśli. Tym razem wskazuje godnych następców, którzy są godni miana tych, którzy mogliby próbować odebrać mu pas a tym, którzy nie są jeszcze gotowi, mówi stanowczo „Nie”.

Chad Mendes wciąż jest na pozycji startującego. Nie walczył jeszcze z nikim kto miałby wysoką pozycję w rankingu. Walczył jedynie z tymi, którzy nie są dobrzy. Wraca po niezłych wygranych, ale nie pobił dobrych zawodników.

Wiemy już więc, kto wg mistrza szansę na zdobycie pasa dostać nie powinien. Co jednak z tymi, którzy na nią zasługują?

Następny w kolejce powinien być Ricardo Lamas lub Cub Swanson.

Jose Aldo dodatkowo wskazuje, co Lamas (13-2) powinien zrobić w obecnej sytuacji w której się znajduje:

Jeżeli byłbym na jego miejscu, nie walczyłbym z nikim i po prostu poczekał na swoją szansę. Miał już ze mną walczyć, ale między nas wszedł wtedy Anthony Pettis. Lamas powinien poczekać, to jest jego czas. Ale jeżeli zdecydują się zrobić rewanż pomiędzy Ricardo a Swansonem, to też będzie OK.

Cub Swanson (20-5) ma za sobą rewelacyjną passę pięciu wygranych z rzędu, ale przegrał z Lamasem, który w UFC nie przegrał i ma na koncie aż cztery zwycięstwa. Problem w tym, że w kolejce ponownie ustawił się Chad Mendes, który na szesnaście pojedynków, przegrał tylko jeden z nich i był to właśnie Jose Aldo. Od tamtej chwili zwyciężył cztery razy pod rząd. ZUFFA ma więc ciężki orzech do zgryzienia.

Komentarze