Łukasz Janecki przed walką z Krzysztofem Kułakiem o pas Celtic Gladiator – wywiad

06 Wrzesień 2013
0
Łukasz Janecki przed walką z Krzysztofem Kułakiem o pas Celtic Gladiator – wywiad


fot. Marcin Radzimowski

Ten wywiad miał się oryginalnie ukazać w wersji video, jednak zawirowania związane z małą ilością czasu Łukasza Janeckiego przed wyjazdem do Irlandii, nieco zmieniły jego formę. Poniżej zapis rozmowy z Łukaszem Janeckim (4-1), który już w sobotę spróbuje odebrać mistrzowski pas z rąk Krzysztofa Kułaka (25-13-2) na gali Celtic Gladiator 8. Znajdziecie w nim informacje o przygotowaniach, dowiecie się ile czasu miał na ułożenie planu, a także usłyszycie o dalszych planach wychowanka Spartan Chorzów.

W sobotę masz walkę w Irlandii, a daje się, że do środy jeszcze trenowałeś. Nie powinieneś raczej skupiać się na odpoczynku tuż przed walką?
Chciałem jak najlepiej przygotować się do walki i wykorzystać każdą wolna chwilę. Mamy akurat jeszcze kilka dni przed walką (czwartek), więc odpoczynek jeszcze będzie.

Kiedy w takim razie dowiedziałeś się o swojej walce?
W sumie miałem jakieś 10 dni na przygotowania. To był mniej więcej wtorek poprzedniego tygodnia, dlatego nie było zbyt wiele czasu na przygotowania się pod konkretnego zawodnika

Miałeś mało czasu na przygotowania i jest spora różnica między wami w doświadczeniu. Jednocześnie Krzysztof nie jest tym fighterem, który zdobywał pas KSW. Gdzie dostrzegasz swoje szanse na wygraną?
jest szansa 50/50. Albo wygram, albo przegram. Krzysztof jest po poważnej kontuzji, miał 2 lata przerwy i tu jest na szansa na wygraną z Krzyśkiem. Dlatego postanowiłem wziąć ten pojedynek.

Patrząc na Twój rekord, wychodzi średnio jedna walka na rok. Co jest przyczyną rzadkich występów?
To brak konkretnych ofert. Miałem np. ofertę walki w Chorzowie, jednak gala się nie odbyła. Nie ma gdzie po prostu walczyć. W międzyczasie byłem za granicą i nie miałem również okazji, żeby walczyć. Cały czas jednak trenuję i myślę, że jestem przygotowany.

Jakieś dalsze plany po Celtic Gladiator 8?
Tak, jest plan na walkę w październiku, w Krakowie. Nie pamiętam teraz jednak żadnych szczegółów. (red. wywiad był na lotnisku, pół godziny przed wylotem)

W jaki sposób i z kim przygotowywałeś się do walki z Kułakiem?
Przygotowywałem się z chłopakami z klubu Spartan Chorzów. Jeździłem również na AKS Chorzów na zapasy, do klubu Naprzód Lipiny na boks, sparowałem z chłopakami z teamu Koral Bytom.

Z najnowszych wydarzeń, choć wiem, że masz spore zamieszanie w związku z wyjazdem. Oglądałeś lub słyszałeś o debiucie Piotra Hallmanna w UFC?
Nie, teraz wyłączyłem się kompletnie z internetu i staram się myśleć wyłącznie o walce. Przez ostatni tydzień nie miałem kontaktu z internetem.

Zdradzę ci więc, że Piotr wygrał w 2 rundzie przez kimurę i zdobył bonus za poddanie wieczoru.
Świetnie, tylko pogratulować.

Teraz są nowi właściciele organizacji. Czy w związku z wydarzeniami przeszłości, o których pisaliśmy, nie miałeś oporów z przyjęciem ich oferty?
Nie, nie wahałem się. Jak tylko dowiedziałem sie, że przeciwnikiem będzie Krzysztof Kułak, od razu przyjąłem ofertę. Słyszałem wcześniej o Celtic Gladiator, mam tam również sporo znajomych na wyspach i oni śledzą wydarzenia na bieżąco.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o