Mariusz Pudzianowski w piątce najgorszych zawodników wagi ciężkiej w historii MMA wg Bleacherreport

08 Wrzesień 2013
Mariusz Pudzianowski w piątce najgorszych zawodników wagi ciężkiej w historii MMA wg Bleacherreport

Poczytny, amerykański Bleacherreport.com opublikował właśnie listę najgorszych zawodników wagi ciężkiej, którzy spróbowali swoich sił w MMA. Na piątym miejscu znalazł się Mariusz Pudzianowski (5-3-1NC).

Autor już na wstępie tłumaczy, że umieszczenie Pudziana w poniższym zestawieniu, nie wynika z niechęci do Mariusza. Wręcz przeciwnie, chciałby go tam nie umieszczać i rozumie, że zmiana profesji w wieku ponad 30 lat, musi być niezwykle trudna. Za największe błędy uważa jednak jego absolutny brak kondycji i fakt, że Polak ledwo potrafi poruszać się po ringu.

Tymczasem, były strongman już pod koniec miesiąca będzie miał szansę rewanżu z Seanem McCorkle (17-5), który dwa miesiące poddał Pudziana w zaledwie trzy minuty. Atmosfera między zawodnikami uległa znacznemu pogorszeniu, zwłaszcza przy okazji ostatniej konferencji prasowej w Warszawie, podczas której Amerykanin stwierdził, że jeszcze nigdy nie spotkał fightera, który okazałby mu taki brak szacunku.

Gorsi okazali się jedynie:
– Akebono Taro (0-4)
– Bob Sapp (11-18-1)
– Giant Silva (2-6)
– Kimbo Slice (4-2)

W międzyczasie Polak zmienił całkowicie otoczenie i obóz przygotowawczy. Doświadczenia z przeszłości podpowiadają nam jednak, że w tak krótkim czasie nie da się dokonać wielkich zmian, ale z ostateczną decyzją przyjdzie poczekać do wydarzeń w Łodzi.

Komentarze

 • Pako

  to zajął piąte czyli przed nim są jeszcze gorsi Applause jak narazie na stronie jest jakiś błąd,potem zobacze kto jeszcze się tam znajduje Laughing

 • W. Mrozowski

  Masz listę w artykule 😉

 • Pako

  dzienks 😀 już zdążyłem zobaczyć Laughing

 • Gajo

  Przesadzili… Wyszedł chłop bez doświadczenia i w miarę daje radę, może nie tak jak byśmy chcieli i jak by chciał sam Mariusz, ale jednak. Trochę już tych walk stoczył i nikt go nie znokautował, to dla mnie niespodzianka. Dla równowagi dodam, że sam nikogo też nie znokautował;) No i bardzo szybko podniesiono mu poprzeczkę, po Najmanie był Kawaguchi, Sylvia. Ja go szanuję, trzeba naprawdę mieć jaja, żeby zrobić to co on.

 • nitro

  Kimbo by go stukł;)

 • DrMengele

  Po co w ogóle wspominacie, że ktoś opublikował takie ścierwo, przez to zniżacie się do ich poziomu.

 • tomox

  moim zdaniem całkowicie zasłużony „zaszczyt”, co rusz wychodzą jakieś niezbyt fajne historie z Pudzianem np. ta jak to po zwycięstwie z najmanem stwierdził że nie musi zbyt często trenować i zaczął poprawiać na treningach profesjonalnych zawodników, albo ta ostatnia o tym jak okazał brak szacunku dla przeciwnika, a swoją drogą pamiętam że jak zaczynał to oprócz „tanio skóry nie sprzedam” w kółko powtarzał też „jak coś robie, to robie na 100%!”… jakoś od 4 lat nie mogę tego dostrzec…

 • Eksporter Zla

  jaja jajami, a rozum rozumem. Ja osobiście bym go na tej liście nie umieścił, jednak ciężko nie zauważyć faktu, że w Mariusza opinii wyraźnie pozjadał on wszystkie rozumy i jest najlepszy na świecie, tylko po prostu reszta świata o tym nie wie…

 • Gajo

  A co byście powiedzieli na walkę o numer 1 tej zaszczytnej listy- Bob Sapp vs Marcin Najman?;););) W Polsce to by się mogło sprzedać… Któryś by się przełamał:) Albo Bob, albo Najman, albo Najman sam siebie;). Sapp faworytem u buków? Hahaha
  Co do Sappa to kiedyś był groźny dla każdego, a teraz to szkoda gadać…

 • kamilj90

  Moim zdaniem to przesada. Zaczynając jakikolwiek sport w wieku, w jakim zaczął MMA Pudzian ciężko sobie wyobrazić jakiś wygórowany poziom. Tym bardziej, że przestawiał się ze sportu typowo siłowego i przy jego budowie o dobre cardio jest bardzo ciężko, raczej każdy to wie. Jakichś super umiejętności to on nie ma, raczej jest cienko, ale stara się i mimo wszystko te walki z Thompsonem czy Kawaguczim były wyrównane i jak na ten staż Mariusza całkiem przyzwoite momentami.

 • nitro

  Czasem oglądając walki Pudziana, masz ochote sam wejść do tego ringu za niego;) Bez napinki, ale żeby taki chłop miał taką wate w rękach?!

 • Grzechu

  <span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px; background-color: rgb(251, 251, 251); „>W międzyczasie Polak zmienił całkowicie otoczenie i obóz przygotowawczy.</span>

   

  Gdzie teraz trenuje?

 • Pako

  pewnie na podwórku Cardio Laughing

 • Gajo

  Martin we wczorajszym wywiadzie mówił, że na razie nie chcą ujawnić z kim trenuje Pudzian i że zobaczymy na gali kto będzie w jego narożniku. Pudzian uczy się na błędach, szkoda że swoich, bo czasu ma niewiele.

 • Dylu

  Przesadzili i to mocno, Mario poprawił się zwłaszcza boksersko i szybkościowo. Z drugiej strony to jednak błazen, do tej pory nie mogę zrozumieć jak on może do kamery mówić jak mocno trenuje i jak solidnie jest przygotowany a kilka zdań później wyjawia ,że ma miesiąc wakacji po walce i ,że zaczyna ostro trenować tzn półtorej godziny rano i godzinę wieczorem.

 • Grzechu

  <span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px; background-color: rgb(251, 251, 251); „>Martin we wczorajszym wywiadzie mówił, że na razie nie chcą ujawnić z kim trenuje Pudzian i że zobaczymy na gali kto będzie w jego narożniku.</span>

   

  No może i tak mówił, ale ja pytam Wojtka. Bo chyba wie coś na ten temat 🙂

 • chamillionaire

  Pudzian trenuje z Piotrem Jeleniewskim min to trener anzora

 • Grzechu

  Tak znam PJ promotion, ale czy poza mignięciem Pudziana na vlogu od Anzora, ktoś ma jakieś info?

 • kamerling

  <span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21.59375px; background-color: rgb(251, 251, 251);”>Po co w ogóle wspominacie, że ktoś opublikował takie ścierwo, przez to zniżacie się do ich poziomu.</span>

  Podobnie uważam 😉

  Co do trenera i sparingpartnerów Pudziana – niby owiane wszystko tajemnicą, ale też słyszałem o p.Jeleniewskim…

 • Grzechu

  Aha – jakiekolwiek pytania do red. Mrozowskiego mijają się raczej z celem – jak jest zastrzeżone przez Pudziana, KSW itp, to myślicie, że Wojtek Wam napisze tutaj jak to wygląda?

  Liczę że to on napisze że nie może udzielić informacji 🙂

  Po prostu pytam 🙂

   

  MOD ON: Spokojnie, jest niedziela. Jak będzie przy komputerze to pewnie napisze.

 • Grzechu

  MOD ON: Spokojnie, jest niedziela. Jak będzie przy komputerze to pewnie napisze.

  Na nic więcej nie licze.
   

 • W. Mrozowski

  @Grzechu,

  Pudzian trenuje m. in. u Piotra Jeleniewskiego, który został poproszony przez KSW o dokonanie cudu. Nie oceniałbym jednak ewentualnych umiejętności trenerskich Piotra przez pryzmat tych trzech miesięcy, gdzie niewiele uda się pewnie zmienić.

 • Grzechu

  <span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21px; background-color: rgb(251, 251, 251); „>Nie oceniałbym jednak ewentualnych umiejętności trenerskich Piotra przez pryzmat tych trzech miesięcy, gdzie niewiele uda się pewnie zmienić.</span>

   

  Pewnie, że nie. Chyba wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Dzięki za odpowiedź.

 • Pako

  Cudu hehe 🙂 to niech teraz jeszcze ogłoszą o PPV i będzie cud…..

 • blitz

  Jeśli na najbliższej gali Mariusz wygra to można być pewnym, że amerykanin się podłożył. Sorry ale przez ten krótki okres czasu to wiele się zdziałać nie da.

 • metaraon

  Tak ostro bym nie powiedział. Pudzia może wygrać uczciwie, np przez sensowny game plan i trzymanie się go.

  Decyzja, ew TKO możliwe 🙂

 • blitz

  Ta, jasne, może jeszcze poddanie gogoplatą albo latającą balachą 😉

 • Pako

  Mc Corkle to nie jest żaden wymiatacz stojki czy parteru.

   

  Mariusza szczęki to nawet bym do szklanej nie porównał,co do parteru to prawdopodobnie wcale, więc wystarczy tak jak wcześniej,a tym razem MC Sexy będzie przygotowany,także widzę marne szansę na wygraną Pudzilli 🙂

 • metaraon

  <div class=”post”>

  Ta, jasne, może jeszcze poddanie gogoplatą albo latającą balachą 😉

  Jest pewna różnica pomiędzy decyzją, tko a latająca balachą, która chyba ogarniasz?  😉

   

  </div>

 • Oczekk

  Dokładnie, zgadzam się z Metaronem. Dzieci, jak chcecie oglądać wali ustawione czy gadać o ustawionych walkach, to idźcie na jakieś wrestlefans, a nie głupoty tutaj wypisujecie.

 • blitz

  Oczekk, uważam, że po akcjach podczas sędziowania walk Mariusza mam pełne prawo być nieufny co do organizacji KSW i w związku z tym nazywanie mnie dzieckiem jest trochę nie na miejscu ale śmiało wierz sobie we wszystko co Ci Martin z kolegą powie i wytłumaczy, ja z tego powodu obrażać Ciebie nie mam zamiaru.

  Metaron – tylko sobie żartowałem, czil…

 • metaraon

  To żartuj na poziomie, będzie czill

 • blitz

  metaraon – i Ty ten poziom wyznaczasz tak?:)

 • Oczekk

  Blitz–> Czyli mówiąc, o ustawienia walk, mówisz o nieuczciwym sędziowaniu, to spoko z tym się oczywiście zgodzić muszę. Niestety tak już jest, ale szczerze nie znam żadnej polskiej organizacji, w której  bym tego problemu nie zauważył. Mysłałem, że mówisz takie bzdury typu: KSW sprowadza zawodników i płaci im za położenie się, bo to jest sci-fi które na większej gali nie ma szans bytu.

 • blitz

  Oczekk, wiadomo, sędziowanie bywa różne, każdy coś tam w PL kombinuje ale to co prezentuje czasem Bagi z ekipą jest już tak ordynarne, że odechciewa się oglądać.

 • metaraon

  Coś motasz.

  Napisałeś wprost:

  Jeśli na najbliższej gali Mariusz wygra to można być pewnym, że amerykanin się podłożył.

  Co tu jest do interpretacji?

   

  <span style=”display: none;”> </span>

  <div class=”post”>

  metaraon – i Ty ten poziom wyznaczasz tak?:)<span style=”display: none;”> </span>

  </div>

   Rozmawiasz sam ze sobą. Odpowiadasz na pytania, których nikt nie postawił.

  <div class=”post”>

   

  </div>

 • metaraon

  metaraon wrote:

  Coś motasz.

  Napisałeś wprost:

  Jeśli na najbliższej gali Mariusz wygra to można być pewnym, że amerykanin się podłożył.

  Co tu jest do interpretacji?

   

  To w końcu MC Corkle się podłoży czy jednak chodzi o "Bagiego i sędziowanie"?

  Bo to chyba dwie różne rzeczy?

  Błędy sędziowskie a ewidentne przekupstwo, które przypisujesz Seanowi?

  I to wszystko w temacie  walki, która jeszcze się nie odbyła…