MMA Attack 4 odwołane!

30 Wrzesień 2013
MMA Attack 4 odwołane!

Ta informacja spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Federacja MMA Attack prawdopodobnie odwołała czwartą galę w Ergo Arenie.

Informacja ta dotarła do nas nieoficjalnie, dlatego nie możemy wyjawić źródła jego pochodzenia. Chwilę wcześniej Paweł Wójcik z Polsatu Sport napisał na twitterze:

Niebawem gruchnie zła wiadomość dla fanów mma…

Nie mając nic więcej, znając stawkę tak istotnej informacji, postanowiliśmy poszukać jakiegoś punktu zaczepienia, zanim podamy tę „bombę” do publicznej wiadomości. Nie odpowiadający telefon Dariusza Cholewy sprawił, iż pomyśleliśmy, że faktycznie coś jest na rzeczy. Drugi telefon wyjaśnił wszystko. Choć brzmi to absurdalnie, musimy poczekać na oficjalne ogłoszenie decyzji przez MMA Attack, ponieważ źródła potwierdzenia również nie możemy podać. W międzyczasie zadzwoniliśmy również do dystrybutora biletów, który zadziwiająco szybko odpowiedział, że gala nie jest odwołana. Całość rozmowy z konsultantem wyglądała jednak tak, jakby ktoś właśnie o tym rozmawiał.

Po rewelacyjnym wrześniu dla polskiego MMA, przyszedł czas na ochłodzenie. Zarządzamy żałobę do odwołania a na pocieszenie możemy powiedzieć, że teraz nie ma już wątpliwości czy jechać do Trójmiasta czy Manchesteru na walkę Piotra Hallmanna.

Oficjalne info ze strony mma-attack.net:

Z wielkim smutkiem zmuszeni jesteśmy podjąć decyzję o odwołaniu gali MMA Attack 4, która 26 października miała odbyć się w Ergo Arenie. Powodem odwołania gali w Trójmieście są problemy spowodowane wycofaniem się dwóch głównych sponsorów, bez których wsparcia nie uda nam domknąć się budżetu. Nie dotyczy to firm Meble Bodzio oraz Kesmet, którym za chęć dalszej współpracy serdecznie dziękujemy. Nie bez znaczenia jest także słaba sprzedaż biletów, która utwierdziła nas w przekonaniu, że polskie MMA nie jest gotowe na dużą galę z czysto sportową kartą walk. Za zaistniałą sytuację pragniemy przeprosić tych fanów, którzy kupili bilety na galę. Oczywiście, otrzymają oni zwrot poniesionych kosztów. Przepraszamy również zawodników, którzy przez ostatnie tygodnie przygotowywali się do swoich walk, a którym nie będzie dane stanąć w oktagonie. Zawodnicy również otrzymają rekompensatę za przygotowania. Mamy nadzieję, że jak największa część z nich otrzyma szanse od innych organizacji, a my zobaczymy ich w akcji w przyszłości.

MMA Attack pragnie przy tym zaznaczyć, że odwołanie czwartej edycji nie oznacza końca działalności naszej organizacji. Jesteśmy zmuszeni zrobić krok w tył, by nabrać rozpędu i wrócić na należne nam miejsce na polskiej i europejskiej scenie MMA. Wrócimy mądrzejsi i mocniejsi, by w 2014 roku pokazać fanom sportów walki nową jakość. Mamy nadzieję, że nasi fani zostaną z nami.

Z wyrazami szacunku

MMA Attack Team

Wkrótce wywiad z Dariuszem Cholewą, który opowie o powodach odwołania gali.

Komentarze

 • leqfirst

  Nazwiska na gali świetne, bilety kupione a tu taka informacja… Mam nadzieje, że to tylko złe plotki.
  Ciekawe, czy ta informacja ma coś wspólnego ze słabą sprzedażą biletów?

 • DanteV

  No i co?
  No i dupa 🙁
  Tomek weź no dogadaj się z KSW. Jak się Nastek dogadał to Ty też dasz radę 🙂

 • W. Mrozowski

  Niedługo artykuł/wywiad z Dariuszem Cholewą o powodach odwołania gali.

 • kerimm85

  masakra jakass 🙁

 • Eksporter Zla

  no to panowie z KSW muszą się tłuc piętami po dupie z radości 🙁

 • Gajo

  Myślałem, że to żart jakiś, masakra, wielka szkoda. Ale Drwala z Mamedem to bym w grudniu obejrzał.

 • kerimm85

  no dawac Drwala dla Mameda a Grabowskiego dla Bedorfa

 • metaraon

  Obu Panów obowiazują wazn kontrakty z MMA ATTACK. Na terenie kraju ta organizacja ma na nich wyłączność.

 • kerimm85

  mylisz sie kolego smialo ich puszcza , pytanie czy Ksw by chcialo tego zestawienia i czy kasa sie zgodzi

 • metaraon

  Na pewno. 😀

  Puszczą swoich dwóch czołowych zawodników do najsilniejszej konkurencji (KSW), choć chcą organizować kolejne gale w 2014, na Sląsku…

  Teraz mi wytłumacz jeszcze, w jaki sposób Cholewa na tym zarobi poważne pieniądze?

   

   

   

   

 • kerimm85

  cholewa zawsze powtarzal ze nikogo na sile nie trzyma , kwestia czy Ksw bylo by chetne … sadze ze tak

 • Pako

  Pierw porażka Michała,teraz kolejna gala odwołana,gorzej już chyba być nie może

 • kamerling

  Nie no, jestem kurwa mega zszokowany. Wielka szkoda. Liczę jednak na profesjonalizm odpowiednich ludzi z tej organizacji i na wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Oby MMAA się powolutku, ale systematycznie rozwijało.

 • skairon

  Gala z najmocniejszą rozpiską w historii polskiego MMA odwołana… Masakra

  Oby to nie był początek końca tej organizacji.

 • rudy

  Grabowski do UFC pójdzie bez przestanku na KSW moim zdaniem.

 • Typer

  ksw nigdy nie wezmie zawodnikow po MMAA, przecież im by duma nie pozwoliłą a poza tym zycie pokazuje ze dobrzy zawodnicy wcale się są im potzrebni a i przecież nic nie dają bo jak widać z nimi gala i tak nie przetrwa. Jesynie to moze Ozdobe przechwycą 😀

 • Cain

  wypadałoby zeby teraz ksw jako pierwsza władza w polsce wydala ośiwadcznie, ze im przyko że życzą powodzenia itd. no wiem właśnie to jest to medialne gówno ale tak wypada, przeciwnikowi się żle nie życzy.

  a bedzie wywiad video z darkiem? wiecej szczegółow by mógl opowiedzieć . takich od kuchni. bo to najciekawsze.

  mam nadzieje ze nastepna gala sie odbedzie. nikomu nie przeszkadza jedno glupie zestawienie. niech zrobia tą rozpiske plus walka cichopek z herbuś i git. nie ma co jechać po organizatorach, nikomu korona z glowy nie spadnie.

 • kerimm85

  sponsorzy odchodza z MmmA a wszyscy napierdalaja na fanow jak to jest?

 • Dudek

  sponsorzy odchodzą, bo event nie udany. Gdyby była pełna hala i pewna, duża oglądalność trzymaliby się rękami i nogami MMAA. Nie potrafię się ustosunkować do blogu Jurasa, że to środowisko jest winne po części temu co się stało. Pewien jest natomiast jeden paradoks, dlaczego tak wychwalana gala i samymi pozytywami przyjmowana przez środowisko odnosi taką klęskę… A na drugim biegunie sympatii, KSW organizuje kolejne gale i ma niezachwianą pozycję ?? Teraz trzeba pomyśleć jak oddane i jak duże jest środowisko hardcorowych fanów. Nie chodzi nawet tu o nas udzielających się na forach, ale o ludziach, w których świadomości jest MMA. Drżę o UFC w przyszłym roku, bo odwołanie eventu na ich zasadach i z czołówką polskich fighterów nie umknie ich uwadze. Bo po tym wszystkim nie wierzę, że sam szyld UFC uczyni cud.

 • metaraon

  1700 biletów sprzedano.

  Na Top Gear  na Narodowym sprzedano 60 tys biletów, to jest 6mln 600tys z samych biletów.

   

  Wina leży po obu stronach. Błędy biznesowe i piana bita przez kibica, który jest dumny  z tego, ze wałuje "stream 32 tys".

   

  Prawda jest taka, że jak jebnie rynek MMA, to cały , także KSW dostanie po tyłku.

 • kerimm85

  przeciez do gali jeszcze miesiac ? wiec ?

 • metaraon

  Co więc?  W  4 tygodnie wyprzedadzą halę? Ergo Arena ma 11 000 miejsc.

  Jak robili galę w Katowicach i był freak, to spora cześć biletów została po prostu rozdana. 

  MMA to już może nie jest sport niszowy, ale jeszcze nie mainstreamowy.

 • kerimm85

  przeciez 8 tysiecy napewno by sie wyprzedalo ,najwiecej biletow schodzi w ostatnim tygodniu …

 • saku

  Nastąpił przesyt. Podaż przewyższyła zapotrzebowanie. Fani są rozpieszczeni, mają wszystko praktycznie że za darmo i nie radzą sobie z tym. Mają tylko żądania.

  Czas trochę wyprzedził fanów MMA w naszym kraju, mamy gale na najwyższym światowym poziomie, ale publiczność do nich nie dorosła. Kiedyś będą żałować, tak jak kiedyś Pride robił wielkie show, gdy MMA dopiero raczkowało w main stream

 • kerimm85

  nie wiem co mam myslec , moim zdanim bilety by sie sprzedaly 🙂 gozej ze od MmaA odchodza sponsorzy co wrozy koniec tej federacji

 • Pako

  Jedni sponsorzy odchodzą, inni przybędą,owszem trzeba będzie znowu zacząć wszystko od początku z mniejszymi eventami ale krok po kroku,ja myslę że MMAA wróci już w następnym roku,cały czas nie dopuszczam takiej myśli że to już koniec.

 • kerimm85

  🙁 smutno mi

 • metaraon

  kerimm85 wrote:

  przeciez 8 tysiecy napewno by sie wyprzedalo ,najwiecej biletow schodzi w ostatnim tygodniu …

  Nie wiesz o czym piszesz.

  Na MMA ATTACK 3 w Katowicach sprzedało się niecałe 5000 biletów. Gdzie był freak z Burneiką i striptizerem.

  Resztę biletów rozdano. Było 8000 miejsc.

 • metaraon

  Nie wiesz o czym piszesz.

  Na MMA ATTACK 3 w Katowicach sprzedało się niecałe 5000 biletów. Gdzie był freak z Burneiką i striptizerem.

  Resztę biletów rozdano. Było 8000 miejsc.

 • kerimm85

  metaraon na dw0jce poszlo 10 tysi a na trojce 7,300 a na czworke z najlepszym fight cardem w Polsce nie poszlo by z 8 tysi?

 • metaraon

  Na trójce nie poszło 7300 tylko niecałe 5000.

  Resztę rozdali i to jest znana sprawa.

   

  Czy na czwórce poszłoby 8000?

  Widocznie nie, skoro odwołali galę. 

  Ja bym im zaufał co do słuszności tej decyzji, mieli więcej danych niż my no i to oni utopili kasę w tej imprezie, nie my.

  Widocznie nie chcieli utopić jeszcze więcej.

   

  Problem jest w tym, że rynek reklam telewizyjnych kurczy się z każdym rokiem. To są twarde fakty.

  Dlatego KSW poszło w PPV.

 • muniek

  Na trójce nie poszło 7300 tylko niecałe 5000.

  Skąd masz takie informacje?

 • metaraon

  kupbilet.pl

 • muniek

  Sorry, ale na kupbilet nie podają takich dokładnych informacji. Po pierwsze Cholewa po gali powiedział, że sprzedało się ok. 7 tys. biletów, a po drugie sami użytkownicy cohones monitorowali jak sprzedają się bilety na kupbilet. Masz z dupy wzięte info., a pisze o tym jakbyś był pracownikiem MMA Attack. Jak nie widziałeś, że rozdawali bilety to nie pisz głupot.

 • kerimm85

  nie wiem skad oni spnsorow wezma na nastepna gale 🙁

 • kerimm85

  przeczytalem wlasnie wywiad z p.Cholewa wina odwolania jest wycofanie sie 2 sponsorow 🙂 a nie bilety…no i Ksw ukradlo Guzowska … nie ladnie

 • metaraon

  muniek wrote:

  Sorry, ale na kupbilet nie podają takich dokładnych informacji.

  Bredzisz.  

  Na kupbilet.pl  jest rozkład miejsc na hali. Widzisz, jakie wybierasz miejsce i ile miejsc jest wolnych.

  Wszystko można śledzić na bierząco.

  I co?

  Na razie nie tylko głupoty piszesz, ale pokazujesz, jak jesteś leniwy. 

  Bo wystarczy trochę poszperać w sieci:

   

  FAKTY:

  25 kwietnia wolnych było 4262 miejsc.  2 dni przed galą

  https://www.forum.mmamiszcz.pl/viewtopic.php?f=3&t=942&start=30

   

  16 kwietnia dostepnych było jeszcze 6500 biletów. A gala była 10 dni później.

  https://mymma.pl/mma-attack-3-bilety-na-gale-wciaz-dostepne/

  I to wszystko można było śledzic na bieżąco na kupbliet.pl.

  Jednym kliknięciem.

   

   

  Po pierwsze Cholewa po gali powiedział, że sprzedało się ok. 7 tys. biletów,

  A  co miał mówić? 

  Gość prowadzi biznes i ma mówić, ze jego produkt słabo się sprzedaje?

 • metaraon

  Bredzisz.  

  Na kupbilet.pl  jest rozkład miejsc na hali. Widzisz, jakie wybierasz miejsce i ile miejsc jest wolnych.

  Wszystko można śledzić na bierząco.

  I co?

  Na razie nie tylko głupoty piszesz, ale pokazujesz, jak jesteś leniwy. 

  Bo wystarczy trochę poszperać w sieci:

   

  FAKTY:

  25 kwietnia wolnych było 4262 miejsc.  2 dni przed galą

  https://www.forum.mmamiszcz.pl/viewtopic.php?f=3&t=942&start=30

   

  16 kwietnia dostepnych było jeszcze 6500 biletów. A gala była 10 dni później.

  https://mymma.pl/mma-attack-3-bilety-na-gale-wciaz-dostepne/

  I to wszystko można było śledzic na bieżąco na kupbliet.pl.

  Jednym kliknięciem.

   

   

  A  co miał mówić? 

  Gość prowadzi biznes i ma mówić, ze jego produkt słabo się sprzedaje?

 • Może za drogie bilety? ;/

 • kerimm85

  Cholewa stwierdzil ze chocby sprzedalo sie 3 tysie biletow to i tak by gali nie odwolal i ja mu wierze

 • Pako

  no nie chciał odwołać,ale skoro wycofał się ktoś kto na to mu kase wystawiał to musiał to zrobić.