Orange Sport „zadowolony” ze wskaźników oglądalności debiutu Piotra Hallmanna w UFC

06 Wrzesień 2013
Orange Sport „zadowolony” ze wskaźników oglądalności debiutu Piotra Hallmanna w UFC

Każdy kolejny debiut Polaka w największej organizacji MMA na świecie, wydaje się przyciągać coraz większą rzeszę fanów. Nie inaczej było przy brazylijskim debiucie Piotra Hallmanna, który w środę w pięknym stylu pokazał się w Belo Horizonte. Tradycyjnie, padło wiele pytań odnośnie oglądalności Orange Sport, jedynej telewizji posiadającej prawa do transmisji walk z amerykańskiego oktagonu.

I tu zaczynają się schody. Orange Sport nie ma w zwyczaju podawać informacji o wynikach oglądalności, które musiały być większe niż dotychczas, bo w trakcie gali i dzień po niej, portal MMAnews był przeciążony, co było widać później po naszych statystykach. Zanim usłyszeliśmy cokolwiek, musieliśmy przejść przez czterech pracowników Orange Sport, z których żaden „nie posiadał uprawnień” do przekazania takich informacji. W końcu natknęliśmy się na Pana Grzegorza Cendrowskiego, który powiedział:

Mogę jedynie powiedzieć, że było dobrze.

Nie udało nam się ustalić, czy było lepiej niż zwykle. Tu z pomocą przyszedł Pan Stycz z Orange Sport, który powiedział:

Tak naprawdę oglądalność zweryfikuje dopiero walka Daniela Omielańczuka. Poza portalami branżowymi i może Wirtualną Polską nikt nie pisał o tym wydarzeniu.

Czy tajemniczość telewizji może być ochroną danych przed konkurencyjnymi stacjami? Tego nie wiemy, ale pewne jest, że nawet samo UFC regularnie weryfikuje swoje umowy z partnerskimi stacjami telewizyjnymi. Póki co, umowa z Orange Sport została przedłużona, więc najwyraźniej są zadowoleni. Wiele w tej kwestii może zweryfikować polska gala UFC, zapowiadana na 2014 rok. Wtedy okaże się, czy OS udźwignie ciężar organizacyjny tego przedsięwzięcia.

Komentarze

 • BonesKnows

  Ciekawe czy ktokolwiek z UFC zainteresował się wynikami oglądalności w Polsce ?
  Chyba ich to powinno zainteresować c’nie ? 🙂

 • Pako

  Zainteresują sie po gali UFC w Polsce,a wtedy minki im troche zbledną:-)

 • Eksporter Zla

  ja bym się zdziwił, gdyby wykręcili jakiś oszałamiający wynik. Jak słusznie człowiek z OS zauważył, nie da się oszacować potencjału drzemiącego w naszym narodzie, dopóki nie odbędzie się właściwa promocja zdolna ów potencjał obudzić.

  Niedzielni fani mma ograniczający się do mmaa i ksw w otwartych kanałach nie mieli nawet okazji pokazać swojego ewentualnego zainteresowania, a przez porę, b przez zwykłą niewiedzę.

 • muniek

  Póki co, umowa z Orange Sport została przedłużona, więc najwyraźniej są zadowoleni.

  Wiadomo do kiedy została przedłużona umowa z OS? Przypadkiem w tym roku ona się nie kończy?

 • Fresh

  <span style=”font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14px; line-height: 21.59375px; background-color: rgb(251, 251, 251);”>Orange Sport nie ma w zwyczaju podawać informacji o wynikach oglądalności, które musiały być większe niż dotychczas, bo w trakcie gali i dzień po niej, portal MMAnews był przeciążony</span>

  To na jakim sprzecie stoi ten portal jak sie przeciazyl przy kilku wpisach ? Radze doinwestowac i upgradowac maszyne do Pentium III z 512 MB ramu bo przy debiucie Daniela nic juz Wam nie zadziala jak wejdzie na stronę więcej niż 20 osób 😛

 • mcGaywer

  Fresh

  mama ci kakao nie zrobiła przed snem? Harcerzyk zza klawiszy co w życiu nic nie osiągnął 😛

 • Gajo

  Ciekawe jakie to liczby. Szału pewnie nie było, za mały rozgłos i popularność UFC w Polsce, ale to się pewnie będzie zmieniać wraz z kolejnymi walkami Polaków no i przyszłoroczną galą:)

 • Pako

  spokojnie Warszawy też nie zbudowano w jeden dzień Laughing tak jak Gajo pisze że wszystko powoli będzie się zmieniać,póki co Polski rynek MMA cały czas idzie do przodu,powolutku ale do przodu……