„Płetwal może tam sporo zwojować.” – Dariusz Cholewa o debiucie Piotra Hallmanna w UFC

06 Wrzesień 2013
„Płetwal może tam sporo zwojować.” – Dariusz Cholewa o debiucie Piotra Hallmanna w UFC

Środowy występ Piotra Hallmanna nie mógł się obejść bez komentarza jego byłego pracodawcy. W porannej rozmowie tuż po walce, Dariusz Cholewa nie krył słów szczęścia po wygranej zawodnika Mighty Bulls Gdynia.

Piotr pokazał ze swojej strony naprawdę niesamowity charakter. Myślałem, że już w pierwszej rundzie będzie po walce. Naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył. Widać, że zawodnicy których kontraktujemy na swoje walki, prezentują bardzo wysoki poziom i śmiało dają sobie radę w UFC.

Obraz dobrze znany tysiącom fanów, którzy wstali w nocy, aby śledzić wydarzenia z Belo Horizonte. Dobrze jednak wiedzieć, że podobne emocje panują wśród organizatorów eventów:

Serce waliło mi jak dzwon. Mówię sobie „Co jest grane?”. Aż usiadłem, bo była noc, więc już leżałem. Żonę obudziłem, dzieci wstały, tak emocjonalnie podchodziłem do tego.

A jak wiemy, bramka na wyjeździe liczy się podwójnie.

Piotr ograł zawodnika, który jest stamtąd (z Brazylii). Przecież po przedstawieniu Polaka, były same gwizdy. Udowodnił swoją postawą, że jest bardzo dobrym zawodnikiem i ma przed sobą spore pole do popisu w UFC. Jeszcze może sporo zawojować.

Największym zaskoczeniem dla właściciela MMAA, była jednak informacja o bonusie za poddanie wieczoru, o czym nie wiedział w chwili prowadzonia rozmowy:

Naprawdę dostał bonus za poddanie? Za kimurę dostał 50 tysięcy dolarów? To fantastycznie! To już w ogóle bardzo miła informacja. Rewelacja! Jego plany na pewno się teraz ziszczą.

Gdy emocje rozmówcy na moment opadły, nie zabrakło również chłodnej kalkulacji plusów i minusów:

Było widać, że Piotr był zdenerwowany. Ale on do tego jest przyzwyczajony, bo walczył wielokrotnie za granicą. Poza tym jedna z większych gal na których występował była właśnie MMA Attack.

Widać było, że ma problemy z uderzeniami łokciem. Czeka go sporo pracy z tą techniką.

Z uwagi na wieloletnie doświadczenie treningowe, wyniesione z karate, Dariusz Cholewa nie omieszkał pochwalić na koniec raz jeszcze występu Polaka:

Piotr zasługuje na ogromny szacunek. Po takich uderzeniach na wątrobę, zawodnicy z reguły nie wstają. Udowodnił, że ma bardzo waleczne serce.

Komentarze