Podejrzany rekord Nikity Krylova

02 Wrzesień 2013
7
Podejrzany rekord Nikity Krylova


foto: mmafighting.com

O debiucie Nikity Krylova (15-3) w największej organizacji MMA, zaczęto mówić od czasów ogłoszenia walki Daniela Omielańczuka (15-3-1-1NC) na UFC 165. Już wtedy, ukraiński fighter nie miał najlepszej opinii w środowisku, co potwierdziła sobotnia walka z Soa Palalei’em (19-3). Nas jednak zastanawia coś innego, aniżeli słaby występ, który Dana White określił mianem „upokarzającego g*wna, które nie powinno mieć miejsca w UFC”.

To, że środowisko fighterów, wbrew pozorom, jest dosyć hermetyczne, świadczy przykład „Ala Capone”, jak określa się młodego Krylova. 21-letni zawodnik idąc do UFC, miał bowiem rekord 13-0 a później 15-0, co potwierdzają liczne publikacje na portalach branżowych, które pisały o jego debiucie. W zadziwiający sposób, w momencie wejścia do oktagonu, do zawodowego rekordu zostały dopisane 2 przegrane. Przyjrzyjmy się najpierw z bliska rekordowi Nikity:
– Alexander Umrikhin (0-1), debiutant w pojedynku z Krylovem
– Denis Bogdanov (0-4), 0-4 w pojedynku z Krylovem
– Alexey Artemenko (0-1), debiutant w pojedynku z Krylovem
– Anatoliy Didenko (0-4), debiutant i 0-1 w pojedynku z Krylovem
– Svyatoslav Scherbakov (0-3), 0-1 w pojedynku z Krylovem
– Alexey Stepanov (0-3), debiutant w pojedynku z Krylovem
– Viktor Smirnov (0-1), debiutant w pojedynku z Krylovem
– Igor Kukurudziak (5-9), 4-6 w pojedynku z Krylovem
– Vladimir Gerasimchik (1-9), 1-6 w pojedynku z Krylovem
– Valery Scherbakov (1-4), 1-3 w pojedynku z Krylovem
– Denis Simkin (0-1), debiutant w pojedynku z Krylovem
– Vladimir Mishchenko (6-2), debiutant i 2-0 w pojedynku z Krylovem. Dwukrotnie walczył i pokonał Nikitę, ale pojedynków tych na początku nie odnotowano w rekordzie.
– Julian Bogdanov (1-2), 1-1 w pojedynku z Krylovem
– Kilichbek Sarkarboev (3-1), 2-0 w pojedynku z Krylovem
– Gabriel Tampu (5-1), 5-0 w pojedynku z Krylovem
– Soa Palelei (19-3), 18-3 w pojedynku z Krylovem

Powyższe zestawienie ewidentnie pokazuje, że zjawisko nabijania rekordów istnieje i może w konsekwencji zagwarantować miejsce w UFC, co na pewno zrodzi w przyszłości kolejnych naśladowców. Zawodnicy w przeważającej liczbie posiadali rekordy ujemne lub byli debiutantami, by dopiero przed samym podpisaniem umowy z UFC, pojawiły się dwaj przeciwnicy z dodatnim rekordem. Rekordy tych dwóch zawodników również pozostawiały wiele do życzenia.

Co więcej, z informacji które udało nam się uzyskać od osoby ze środowiska blisko samego zawodnika, takich przegranych pojedynków może być znacznie więcej. Usłyszeliśmy również, że w grę wchodziło przekupywanie przeciwników Nikity a ewentualne przegrane były najpierw walkami zawodowymi, by później w zadziwiający sposób okazywało się, że były to pojedynki w formule semi-pro i odwrotnie. Tak było w przypadku dwóch przegranych z Vladimirem Mishchenko, których do niedawna nie było w zawodowym rekordzie Krylova.

Przykład ukraińskiego fightera udowadnia również kolejne niebezpieczeństwo. Chodzi o fakt, że masowy przerób zawodników w UFC, uśpił czujność tak doświadczonych matchmakerów jak Joe Silva i Sean Shelby, którzy przy tej ilości kontraktów, dopuszczają te bezwartościowe, ale dobrze wyglądające na papierze zestawienia. Postanowiliśmy przesłać powyższe zestawienie do Joe Silvy, aby zapytać go co sądzi o całej sprawie. Miejmy nadzieję, że niebawem otrzymamy odpowiedź i będziemy mogli ją opublikować.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PakoMorlametaraontomoxLoku Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pako
Gość
Pako
Offline

no jest duża różnica w wadze ciężkiej w UFC,miejmy nadzieje że z czasem to się wyrówna

Morla
Gość
Morla
Offline

I pomyśleć, że ten gość omal nie wygrał w drugiej rundzie…. Waga ciężka słaba w UFC, nie licząc topu.

metaraon
Gość
metaraon
Offline

blade, dobre Applause

tomox
Gość
tomox
Offline

im bardziej na wschód tym większe wałki, przecież oprócz m-1 global mma na wschodzie wygląda tak jak w Polsce kilkanaście lat temu, czyli walki w dyskotekach itd.

Pako
Gość
Pako
Offline

ale Daniel Omielańczuk też ma w swoim rekordzie kilku zawodników, którzy mają więcej przegranych niż wygranych a nawet i same porażki,więc temat nie potrzebny,po prostu ktoś z dobrym rekordem idzie do UFC a tam juz jest weryfikowany,przykładem właśnie jest Krylov a teraz nawet i Ali będzie brany pod cięcie 😀 na każdego przychodzi pewien moment w którym trzeba udowodnić swoją wartość tyle…..

Loku
Gość
Loku
Offline

Mi na myśl przychodzi przykład z naszego podwórka – Tymek Świątek, który w podobny sposób buduje rekord. Z 11 wygranych walki 4 odnosił walcząc z debiutantami, w tym ośmiu z pośród pokonanych w rekordzie posiada nie więcej niż trzy walki. Na pewno nie jest to żadne niesamowite odkrycie, rozumiem też, że nie jest to najlepiej obstawiona kategoria w Polsce ale jestem pewien, że można było znaleźć mocniejszych przeciwników…

Blade
Gość
Blade
Offline

KSW zaciera ręce na weterana UFC, a Różal i Waluś już powoli zaczynają przygotowywać strategie pod Nikite Ala Capone Krylova 🙂