Rozszerzona zapowiedź UFC 165 + wypowiedzi zawodników z walki wieczoru

16 Wrzesień 2013
Rozszerzona zapowiedź UFC 165 + wypowiedzi zawodników z walki wieczoru

Gala UFC 165 w Toronto to spore wydarzenie również dla polskiej publiczności. Po niesamowitym debiucie Piotra Hallmanna, polscy kibice mają wygórowane oczekiwania również po Danielu Omielańczuku. Tym razem, skupimy się jednak na walce wieczoru. W środku posta rozszerzona zapowiedź UFC 165 oraz przetłumaczone wywiady Jona Jonesa i Alexandra Gustafssona.

Alexander Gustafsson:

Jon jest numerem 1 na liście P4P. To, czego dokonał w tym sporcie jest naprawdę wyjątkowe. To jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli chciałbym komuś odebrać pas, to właśnie jemu. Jones jest nieprzewidywalny i nigdy nie wiadomo z czym przyjdzie. Dlatego właśnie jest tak niebezpieczny, dlatego jest obecnie najlepszy. Każdy ma jednak jakąś słabość. Ode mnie zależy, żeby dowiedzieć się gdzie jest najsłabszy a gdzie najsilniejszy. Wszystko co zaprezentuje w walce ze mną, widziałem już wcześniej i mam na to odpowiedź, bez względu na to jaka będzie sytuacja.

Jon Jones:

Alexander nigdy nie walczył z kimś takim jak ja. Jestem tak samo wysoki, nieprzewidywalny i silniejszy od niego. Ludzie mówią, że nigdy nie walczyłem z kimś takim jak on, ale prawda jest taka, że to on nie walczył z kimś kto był blisko moich umiejętności, które prezentuję. Nie wydaje mi się, żebym miał zmienić zbyt wiele w tej walce. Walczyłem z fighterami, którzy byli lepsi technicznie w stójce od Alexandra i jestem pewny, że pokonam go tam gdzie czuje się najsilniejszy. W byciu mistrzem, najważniejsze jest, aby nie chować się przed żadną walką i iść na przeciwnika wtedy, gdy są najlepsi. Czempion musi być w stanie pokonać każdy styl swojego oponenta. Ludzie mówią, że jest dobrym bokserem, więc ja dam mu świetny pokaz kick bokserski. W trakcie walki pewnie go sprowadzę, ale cieszę się, że mogę udowadniać wszystkim, że jestem najlepszym strikerem w swojej dywizji. W tym pojedynku nigdy nie chodziło o pas. Tu chodzi o mnie i moje cele, które chcę osiągnąć. Fakt, że mam najwięcej obron pasa w półciężkiej ma ogromne znaczenie. Możliwość bycia najlepszym w czymkolwiek, nie pojawia się w życiu zbyt często. Jedyne co muszę zrobić to okazać szacunek mojemu przeciwnikowi i ciężko pracować na treningu.

Poniżej rozszerzona zapowiedź UFC 165.

Komentarze