Skan i szczegóły kontuzji Artura Sowińskiego po KSW 24

30 Wrzesień 2013
Skan i szczegóły kontuzji Artura Sowińskiego po KSW 24


foto: konfrontacja.com

Artur Sowiński jest jednym z niewielu fighterów rozpiski KSW 24 z którym nie udało nam się porozmawiać przed kamerą. Mamy jednak dla Was kilka szczegółów, które nie dałoby się wychwycić, gdyby nie dobra miejscówka pod ringiem, czy pobyt w hotelu z zawodnikami.

Przebieg walki Azhiev vs. Sowiński zna i widział każdy, jednak nie każdy wiedział co dokładnie miało miejsce. Po sprowadzeniu w pierwszej minucie, obaj zawodnicy zderzyli się głowami, jednak bardziej pechowy okazał się leżący na plecach „Kornik”, który już z nich nie wstał. Przez dłuższy czas nie wiadomo było co dalej, przede wszystkim dlatego, że trzeba było ustalić plan, a po drugie dlatego, że – jak wspomniał później Waldemar Kasta – federacja nie miała odpowiedniego protokołu działania na podobne działania, który wyjaśniłby wszystkim co tak naprawdę się stało.

Będąc blisko całego zajścia, jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu, słyszeliśmy jak sędzia prowadzący powiedział do narożnika Azhieva, że Artur ma przesuniętą przegrodę nosową. Narożnik Anzora nie dał się jednak przekonać, który twierdził, że taka kontuzja byłaby bardziej krwawa. Całość wyjaśni dopiero prześwietlenie, które pojawiło się na stronie www.kornikmma.pl

Kornik obiecał jednak, że jego pierwszy No-Contest tylko go wzmocni:

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym którzy w sobotni wieczór podczas gali KSW 24 trzymali za mnie kciuki!
Niestety uraz jakiego doznałem w trakcie walki nie pozwalał na jej dalszą kontynuacje, w związku z tym mój pojedynek z Anzorem został uznany za nieodbyty.

W tym miejscu chciałbym również przeprosić wszystkich tych którzy czują niesmak związany z finałem tej walki, mogę jednak Was zapewnić, że to jeszcze nie koniec!

Komentarze