Alexander Gustafsson przygotowany na drugą walkę z Philem Davisem

04 Październik 2013
Alexander Gustafsson przygotowany na drugą walkę z Philem Davisem

Alexander Gustafsson jest póki co jedynym przypadkiem, gdzie można żałować, iż nie dojdzie do natychmiastowego rewanżu z mistrzem Jonem Jonesem. Teraz, gdy wiadomo, że Amerykanin zmierzy się w lutym z Gloverem Teixerą, pozostaje pytanie co dalej dla „Maulera”. Szwed jednak sam postanowił udzielić odpowiedzi.

Wszystko wskazuje na to, że Alexander przygotowuje się powoli do rewanżu za przegraną walkę z Philem Davisem, zawodnikiem który jednocześnie został jego dobrym kolegą i jeszcze lepszym sparringpartnerem. Jak donoszą media branżowe, Szwed właśnie rozstał się z klubem Alliance i wrócił do swojej ojczyzny. Oficjalnym powodem – jak podaje jego trener Eric del Fierro – jest zmniejszenie kosztów przygotowań. Zwłaszcza teraz, gdy najbliższe otoczenie byłego pretendenta jest znacznie bardziej doświadczone.

Nic nie jest jeszcze pewne, ale rosnąca pozycja Phila Davisa stawia go w roli potencjalnego pretendenta, dlatego Alexander woli nie ryzykować. Czy nagła zmiana otoczenia to dobra decyzja, zwłaszcza gdy w pamięci mamy jeszcze świeży obraz rewelacyjnego występu przeciwko Jonesowi? Czas pokaże, ale wciąż jest to zaskakujący zwrot akcji a wystarczyło, żeby na horyzoncie pojawił się cień szansy zdobycia tytułu.

Komentarze

  • Pako

    właśnie myślałem że tak będzie,trzymam kciuki za Maulera.

  • _gumtree_

    Bez sensu.