Ben Rothwell zawieszony na 9 miesięcy za zbyt wysoki poziom testosteronu

04 Październik 2013
Ben Rothwell zawieszony na 9 miesięcy za zbyt wysoki poziom testosteronu


foto: mmafighting.com

Za każdym razem kiedy pojawia się nowy wynalazek, pojawiają się nowe zagrożenia. Na początku były to raczej pojedyncze przypadki, teraz jest to jednak zjawisko ze statusem „potencjalna plaga”. Ben Rothwell został zawieszony na 9 miesięcy, po tym jak w przekonującym stylu pokonał Brandona Verę. W jego krwi wykryto podniesiony poziom testosteronu a za całość, się słynną terapię testosteronem.

„Big Ben” był jednym z tych fighterów, który otrzymał oficjalne przyzwolenie na stosowanie kuracji TRT. Jak twierdzi, przez 8 tygodni, tydzień w tydzień, poddawał się badaniom, które za każdym razem potwierdzały dozwolony poziom testosteronu. Wszystko oczywiście pod kontrolą lekarza.

Powodem przypisania kuracji, był stwierdzony medycznie hipogonadyzm, czyli defekt układu rozrodczego, w tym wypadku dysfunkcja uniemożliwiająca produkcję naturalnego testosteronu. Co bardziej zaskakujące, karę nie wymierzyła tym razem Komisja Sportowa w Wisconsin, która nadzorowała UFC 164, lecz sama ZUFFA. Tyms samym Rothwella czeka 9-miesięczna pauza. Rezultat walki nie został oficjalnie zmieniony na „No-Contest” i nie wiadomo czy obóz Very wystąpi o taki wniosek. Byłby to drugi pojedynek w karierze Brandona, który został zmieniony na nierozstrzygnięty. Stawka jest tym razem wysoka, bo ma na koncie dwie przegrane z rzędu.

Komentarze

 • Pako

  z tego co słysze to co 3 czy 4 fighter walczączy dla UFC ma problemy z naturalnym wytwarzaniem testosteronu,niezłą bajeczkę to potem niesie.IMO wnioski są proste,nie trzeba było tyle cisnąć sterydów za młodości.

 • rudy

  No niestety jak by za młodu nie ładował…ale zawsze ktoś powie, ze może by go wtedy nie było tu gdzie jest.

 • metaraon

  Przekombinował z dawkami. Niech idzie do Sonnena po porady, Chael juz ogarnął temat. 😉

 • Cain

  Chael to po mistrzowsku ogarnia 😀 jak oni siedaja na tym łapać. nie wiem jak to możliwe toć to podstawa ich bytu w tym sporvie a kryc sie nie potrafią