Bonusy za UFC Fight Night 29 przyznane

autor:
10 Październik 2013
Bonusy za UFC Fight Night 29 przyznane

aphael Assuncao T.J. Dillashaw
Raphael Assuncao vs. T.J. Dillashaw, fot. ufc.com

Mimo, że na zakończonej przed kilkoma godzinami gali UFC Fight Night 29 mieliśmy i nokauty i poddanie, działacze UFC postanowili wynagrodzić dodatkowym bonusem finansowym, jedynie autorów najlepszej walki i najefektowniejszego KO. „Ukarano” natomiast Rousimara Palharesa.

$50,000 za walkę wieczoru powędrowało na konta zawodników dywizji koguciej. Brazylijczyk Raphael Assuncao odwrócił w połowie drugiej rundy losy walki z T.J. Dillashaw’em i to jego sędziowie wskazali jako zwycięzcę, chociaż niejednogłośnie.

Nie było większego problemu z wyróżnieniem najefektowniejszego nokautu. Ten zanotował Dong Hyun Kim, który w drugiej rundzie posłał na deski Silvę. Co ciekawe w tym samym czasie wyprowadzać cios próbował także Erick, jednak Koreańczyk był szybszy.

Kim

W Barueri byliśmy świadkami tylko jednego poddania. Debiutujący w kategorii półśredniej Rousimar Palhares poddał swoją firmową „skrętówką” Mikea Piercea już w trzydziestej pierwszej sekundzie. Niestety po raz kolejny, mimo szybkiej reakcji sędziego, Brazylijczyk postanowił przeciągnąć dźwignię. Za to niesportowe zachowanie, postanowiono nie wręczać mu dodatkowej wypłaty.

Palhares

Komentarze

 • rudy

  O cholera ale przeciągnął to mało powiedziane! Moim zdaniem słusznie go „ukarali”

 • ArmbarKillah

  Cholera jasna, tak się jarałem wygraną pniaka(postawiłem na niego), że nie zauważyłem tego przeciągnięcia. Dopiero teraz to widzę. Co z nim jest nie tak ? Myślałem, że go trochę „natemperowali” w Team Nougeira. Chociaż po walce już nie krzyczał jak opętany, tyle dobrze 😛 Też mi się zdarzyło przeciągnąć balaszkę w klubie(nie czułem po prostu jak gość klepał), ale tam nie było sędziego, który by tak we mnie wjechał !

  Cóż mimo wszystko nie da się nie docenić sposobu w jaki on ciągnie te skrętówy.

 • metaraon

  Tutaj Pieniek przciaga staw Tomka Drwala:

   

  Jeszcze raz i powinien za to wylecieć. To jest sport a nie walka o życie na ulicy.

 • rudy

  Zgadzam się. Przy powtórce powinien wylecieć za nieprofesjonalne zachowanie. Sporty wali to też sztuka walki a nie bicie się.

 • Cain

  łoooo jezusiczku patrzeć na to nie moge! na Drwala też nie! uuuu

 • Pako

  ja bym za takie zachowanie go zwolnił,rozumiem żeby to się zdażyło tylko raz,ale on notorycznie przeciąga! powoduje kontuzje a może nawet spowodować uraz do końca życia,głupota dopuszczać kogoś kto nie potrafi przystopować podczas gdy przeciwnik klepie.

 • VeNuM1816

  No i został zwolniony bez możliwości powrotu. Więc sam sobie na to zapracował.

 • Cain

  no własnie go zwolnili i słusznie w pełni poppieram ale serio to zakładałem że zagrożą mu teraz wyleceniam ale wyrzucą przynastepnym razie jak by nastąpil. aledobrze, niech nie biorą na siebie ryzyka urazu następnych