Brazylijski zaciąg w Bellatorze

autor:
23 Październik 2013
0
Brazylijski zaciąg w Bellatorze

Cleiton Duarte
Cleiton Duarte

Federacja Bellator MMA podpisała kontrakty z trzema nowymi zawodnikami z Brazylii. Drugą siłę światowego MMA zasilili dwaj piórkowi Julio Cesar Neves Jr. (28-0) i Diego Marlon (23-8) oraz klubowy kolega tego pierwszego, uczestnik TUF: Brazil 2 Cleiton Duarte (13-2). Cała trójka prowadzona jest przez tego samego manager, Marcelo Brigadeiro.

Najciekawiej prezentuje się najmłodszy z nich, niepokonany Neves Jr. 19-latek tylko trzy walki zakończył wygranymi przez decyzje, większość walk kończył efektownymi nokautami, np. przez latające kolano, co udało mu się już sześciokrotnie. W samym 2013 r. zanotował już czternaście zwycięstw.

„Przychodzę do Bellatora by walczyć z najlepszymi. Dywizja piórkowa jest tutaj jedną z najlepszych na świecie, a ja chcę właśnie z takimi zawodnikami walczyć” – powiedział Julio Cesar Neves Jr.

Jego dobry kolega, 33-letni Cleiton Duarte przegrał wprawdzie swój ostatni pojedynek, ale włodarze Bellatora najwyraźniej byli pod wrażeniem dwunastu nokautów w trzynastu wygranych przez niego walkach. W ubiegłym roku został mistrzem wagi półśredniej, rodzimej organizacji Arena Combate. Po tym sukcesie przegrał z obecnym zawodnikiem UFC, Santiago Ponzinibbio walkę o kolejny tytuł czempiona, tym razem Sao Jose Super Fight. Po tej porażce zszedł kategorię niżej. „Foguete” ma za sobą udział w drugim sezonie brazylijskiej edycji The Ultimate Fighter. Został wybrany do teamu Nogueiry, a odpadł na etapie ćwierćfinałów.

Ostatnim z nabytków Bellatora jest Diego Marlon, zawodnik specjalizujący się w walce parterowej. To właśnie w tej płaszczyźnie piętnastokrotnie kończył swoich oponentów.

Daty debiutów nie zostały jeszcze ustalone, a wszystko wskazuje na to, że zasilą Oni turnieje swoich kategorii w następnym sezonie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o