Damian Grabowski vs. Kenny Garner o pas wagi ciężkiej M-1 Global

08 Październik 2013
Damian Grabowski vs. Kenny Garner o pas wagi ciężkiej M-1 Global

Na stronie mixfight.ru ogłoszono wczoraj kolejnego rywala dla Damiana Grabowskiego (18-1). Mało tego, będzie to pojedynek, którego stawką będzie pas wagi ciężkiej organizacji M-1 Global.

Do starcia dojdzie już 22 listopada tego roku a przeciwnikiem Polaka będzie Kenny Garner (12-4), który zdobył tymczasowy pas wagi ciężkiej, następnie obronił go, wygrał właściwy pas i również go obronił. Po wszystkim przyszedł czas goryczy, bo Amerykanin w kwietniu przegrał przez niejednogłośną decyzję z Konstantinem Gluhovem w ćwierćfinale turnieju HW. Dotychczas Garner osiem razy wygrywał przez nokaut, jeden raz przez poddanie i dwukrotnie przez decyzję. To dobry znak dla „Pitbulla”, który dziesięć razy zwyciężał przez poddanie i pięć razy przez nokaut.

Swój ostatni pojedynek reprezentant Opola stoczył w Moskwie, zmuszając wówczas swojego rywala Tadasa Rimkeviciusa do poddania się pod gradem ciosów, którymi zasypał go Damian w 2 rundzie. Pod koniec października miał wystąpić na czwartej gali MMA Attack, która została niestety odwołana. Do spotkania obu panów dojdzie na gali M-1 Challenge 44 w St. Petersburgu, już 22-go listopada. Cały czas czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji przez rosyjską organizację a póki co przypominamy, że pod koniec miesiąca inny Polak – Marcin Tybura (8-0), walczy w finale tego samego turnieju, z którego wcześniej odpadł wspomniany Garner. Jeżeli turniej M-1 Global działa na zasadzie „zwycięzca turniejowy otrzymuje walkę o tytuł” a Damian wygra swój pojedynek z obecnym mistrzem, wówczas możemy liczyć na starcie polsko polskie.

UPDATE: W krótkiej rozmowie Damian Grabowski potwierdził info, tak jak zrobił to na swoim facebooku.

Komentarze

 • zenek

  Jak wyjdzie to Polacy widać że zaczynaja być doceniani na rynku ogólnokrajowym nie tylko krajowym
  Damian plany UFC/walka o mistrza
  Jotko kontrakt UFC
  Daniel kontrakt UFC
  Piotr kontakt UFC
  Janek może podpisze
  Tybura finał m1

 • Pako

  świetna wiadomość 😀 to pewnie będzie jego ostatnia walka w tym roku,a w następnym być może UFC 😀

 • rudy

  Polscy sportowcy jak każda grupa, doceniani najbardziej są za granicą. Najwięcej szans rozwoju – za granicą… A niech to KSW robi się naprawdę europejską potęgą wreszcie 🙂