Daniel Acacio rywalem Aslambka Saidova na KSW 25

28 Październik 2013
Daniel Acacio rywalem Aslambka Saidova na KSW 25


foto: konfrontacja.com

Odetchnęliśmy z ulgą, bo oto mamy zestawienie zawodników, do którego naprawdę ciężko będzie mieć jakiekolwiek zastrzeżenia. Federacja KSW ogłosiła właśnie kolejnego rywala dla swojego mistrza półśredniej, Aslambka Saidova (14-3). To legenda sportu Daniel Acacio (30-13), którego walki bawiły nas od wczesnych lat fascynacji MMA, czyli od pierwszych gal Pride FC.

35-letni Acacio to weteran MMA, posiadający 43 zawodowe walki i agresywny styl, typowy dla reprezentantów dawnego Chute Boxe. Brazylijczyk nie jest ponadto anonimowy dla polskiego fana, bo w 2009 roku, miał krótki epizod na KSW 11, gdzie został znokautowany słynnym podbródkowym przez Mameda Khalidova, gdy obaj walczyli jeszcze w kategorii półciężkiej. Na koncie ma pojedynki z takimi zawodnikami jak: Paul Daley, Rousimar Palhares, Akihiro Gono i inni. Na 30 pojedynków, 16 z nich skończył przed czasem. Ostatnie trzy pojedynki to wygrane przez decyzje.

Saidov od 2010 roku nie przegrał w KSW ani jednej walki. W swoim ostatnim pojedynku poddał Bena Lagmana w drugiej rundzie, przez balachę. Pojedynek odbędzie się na przestrzeni trzech rund po pięć minut + ewentualna dogrywka. Stawką spotkania będzie pas kategorii półśredniej.

Komentarze

 • Pako

  Całkiem całkiem,no już nie będę wybrzydzał 🙂 jest dobrze,może jako kolejny przyjdzie Daley.

 • Mihauki

  Pozytywnie jestem zaskoczony, szczegolnie po tym jak Aslambek ostatnim razem dostal takiego „ogorka” jak Langman. Acacio moze nie jest najmlodszy, ale to bardzo dobry przeciwnik, ktory wygrywa ostatnio.
  W tej kategorii wagowej to KSW moze zaryzykowac z trudnym przeciwnikiem, bo w WW Manskowki i Moks sa na podobym poziomie i nawet jak Aslambek przegra to szanse sa spore, ze pas szybko wroci w rece jakiegos Polaka.
  Innaczej sytuacja wyglada w LHW, oprocz Janka KSW nie ma nikogo. Janek raczej tez szuka latwych wygranych, jesli chce do UFC.

 • rudy

  No naprawdę świetne zestawienie. Aż miło się robi jak nie trzeba się za głowę łapać po ogłoszeniu przeciwnika 🙂 Starszy zawodnik ale nie stary i ostatnio sukcesy na koncie, no naprawdę godni przeciwnicy. I walka wreszcie warta pasa.

 • Typer

  ja nie mam zastrzeżeń!!!! wreszcie jest git

 • champ1

  Daniel na stówe wygra a potem kogo dostanie? jak stawiacie 🙂