Gustafsson, Nogueira, Pearson i Guillard w marcu na gali w Londynie

autor:
27 Październik 2013
Gustafsson, Nogueira, Pearson i Guillard w marcu na gali w Londynie

Gustafsson

Dana White poinformował o dalszych planach względem ostatniego pretendenta do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej, Alexandra Gustafssona (15-2). Na kolejną walkę z Jonesem Szwed będzie musiał jeszcze poczekać, licząc przy tym na jego dalsze powodzenie.

Tymczasem, wiadomo już, że 8. marca w Londynie Gustafsson skrzyżuje rękawice z Antonio Rogerio Nogueirą (21-5). Będzie to walka wieczoru inauguracyjnej gali ogłoszonego niedawno European Tour. W przypadku zwycięstwa „The Mauler” otrzyma szansę rewanżu z Jonem Jonesem. Warunkiem jest jednak i jego wygrana z Gloverem Teixeirą.

Alexander do walki o tytuł najlepszego zawodnika dywizji 93 kg. doszedł po serii sześciu wygranych, w tym czterech przed czasem. We wrześniu po zaciętym boju okazał się jednak słabszy od „Bonesa” przegrywając na punkty, mimo, że zdaniem wielu zawodników i ludzi ze środowiska, to właśnie ręka Szweda powinna zostać podniesiona w geście triumfu.

37-letni już Nogueira nieoczekiwanie wygrał swoją ostatnią potyczkę z Rashadem Evansem, którego wypunktował w lutym na UFC 156. Wcześniej miało dojść do walki, właśnie z Gustafssonem, jednak plany te pokrzyżowała kontuzja jakiej nabawił się „Minotoro”.

Prezydent UFC poinformował też, że na tej samej gali dojdzie do drugiego starcia pomiędzy Rossem Pearsonem (15-6-1NC) i Melvinem Guillardem (31-12-2-2NC). Na dzisiejszej gali w Manchesterze ich pojedynek uznano za nierozstrzygnięty. Po tym jak Melvin niedozwolonym kolanem spowodował rozcięcie na czole Anglika, sędzia zmuszony był przerwać walkę.

Komentarze