Hector Lombard chce Condita lub Kampmanna. Erick Silva celuje w Demiana Maię.

31 Październik 2013
Hector Lombard chce Condita lub Kampmanna. Erick Silva celuje w Demiana Maię.


Najwyraźniej mamy dzisiaj dzień pełen wyzwań do pojedynku, jednak co bardziej istotne, każdy z nich na papierze wygląda imponująco. Najwięcej kąsków chce Hector Lombard, który po namowie na zrzucenie kilku kilogramów, udanie zadebiutował w wadze półśredniej i teraz ma apetyt na więcej.

Wydaje mi się, że Carlos Condit jest wysoko notowany, prawda? Okej, wezmę Carlosa Condita. (Przez lata) Próbowałem wypracować styl, dzięki któremu ludzie przychodziliby na moje walki. Niestety judo nie jest tak ekscytujące jak MMA. Zacząłem więc treningi stójki i zostałem instruktorem. Tak właśnie lubię walczyć, nie lubię grapplingu. Lubię walkę w stójce. Jeżeli ktoś ma być znokautowany, ktoś musi odejść.

W rozmowie z BJPenn.com Hector dodał, że byłby dodatkowo zainteresowany pojedynkiem z Martinem Kampmannem. Oba pomysły zdecydowanie warte rozważenia. Jest również trzeci, bowiem Erick Silva postanowił rzucić twitterowe brazylijsko/brazylijskie wyzwanie:

Demian, co sądzisz o powrocie na ścieżkę wygranych w walce z kimś kto ma słaby parter i okropną obronę przed sprowadzeniami tak jak ja?

Opcja walki z #5 wagi średniej, gdy samemu jest się poza TOP 10, nie wydaje się sensowna z marketingowego punktu widzenia, ale jako pojedynek sam w sobie to już owszem.

Komentarze

 • Pako

  To jest głód zwycięstwa 🙂 doskonale ich rozumiem.

 • Tomas

  Condit chyba za wysokie progi:)

 • nitro

  Lombard dobrze gada, stójka to jest to;)

 • kamerling

  Nooo, mimo iż jestem fanem Hectora to nie uważam, że łatwo poradziłby sobie z Conditem, jeśli w ogóle.

  Maia – Silva ? raczej kiepski pomysł.

 • Kartel_

  Jak ma jeszcze o coś powalczyć w UFC Hector, to jak najbardziej teraz. Nie jest już najmłodszym zawodnikiem.  

   

   

  Ps. Chociaż wiem, wiem Sakurai starszy i walczy z Mamedem 😉