„Jest cienka linia pomiędzy pewnością siebie a arogancją. Ja jestem pewny siebie.” – GSP przed UFC 167 (+video)

31 Październik 2013
„Jest cienka linia pomiędzy pewnością siebie a arogancją. Ja jestem pewny siebie.” – GSP przed UFC 167 (+video)


Jak napisał ktoś błyskotliwy w komentarzu: „To było w czasach, kiedy Dana White był jeszcze w wadze lekkiej.”, czyli w 2006 roku. To właśnie wtedy, i dokładnie pamiętam ten moment, Georges St. Pierre po raz pierwszy zdobył pas wagi półśredniej, nokautując Matta Hughesa kopnięciem na głowę i poprawiając go kilkoma szybkimi na ziemi. Za dwa tygodnie będzie musiał prawdopodobnie dać z siebie jeszcze więcej niż siedem lat temu.

Jestem najlepszy na świecie i wierzę to. Udowodnię to wszystkim. Jestem niezwykle podekscytowany, mogąc walczyć z Johnym Hendricksem, obecnym numerem 1 (jako pretendent). Wiele osób wierzy, że on ma styl, dzięki któremu może mnie pokonać ale jestem od niego lepszy w każdej płaszczyźnie. Wierzę w to.
Szanuję jego siłę ale nie boję się jej. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, że jestem najlepszy w nie zbieraniu uderzeń. Potrafię przyjąć uderzenie, nie wiem co stanie się w tej walce, to jak w grze w karty – nie pokazujesz co trzymasz w ręku.
Jestem lepszy od niego wszędzie. Mogę go pokonać w zapasach, mogę zdominować go siłowo jeżeli tylko zechcę. Nie boję się i pokażę to w naszej walce. Poddam jego szczękę, zapasy i jiu-jitsu największemu testowi. Istnieje cienka linia pomiędzy pewnością siebie a arogancją. Ja jestem bardzo pewny siebie. Uważam że wygram, on uważa, że to on zwycięży, dlatego będziemy się musieli ze sobą zderzyć i przekonać się.

Ciężko nie wierzyć GSP na słowo, zwłaszcza gdy na powyższą wypowiedź potrzebował zaledwie pół minuty, co świadczy o jego niezwykłej determinacji i wkroczeniu w ostateczny etap przygotowań, gdzie emocje zaczynają odgrywać sporą rolę. Poniżej video z darmowego pojedynku z UFC 65 o którym wspominaliśmy na początku artykułu.

Komentarze

 • Pako

  to już panie GSP się okaże 17-go Listopada Smile

 • Typer

  ooo pojedzie jak mówi!!! docenia przeciwnika ale wie że jest zajebisty i chce to pokazać. wie że dostał najlepszego czyli potencjalnie realne ryzyko więc to gadanie nie z głupoty wynika. mysłę że jak prorok mówi tak będzie :d

 • rudy

  A tu mamy słusznie aroganckiego gościa 🙂 Przecież jest zajebisty. No ale…może zgodnie z teoriami spiskowymi UFC kończy pewne walki niepewnie, że znowu podgrzać klimat więc… 🙂

 • A. Gaik

  ludzie, gsp to jeden z najlepszych fajterow na swiecie od lat! kto nie potrafi chlopa docenic, temu nie mozna juz pomoc… nudny styl? lepiej obejrzec jak pudzian nokautuje kolejnego ogura?:D

 • Morla

  „Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy, że jestem najlepszy w nie zbieraniu uderzeń.”
  Czy on się widział w lustrze po ostatnich 2 walkach? Plusem kolejnej jest to, że tyle nie przyjmie, bo gdyby miał przyjąć choćby połowę tego od Rumcajsa to by całkiem twarz stracił.

  • W. Mrozowski

   GSP nie zbiera zbyt wiele. On sam oraz jego trenerzy, wielokrotnie powtarzali, że jego skóra nadzwyczaj dobrze eksponuje obicia, obtarcia, itp.

 • Pako

  Ciekawe jak jego głowa wyeksponuje lewy prosty Hendricksa.

 • Morla

  Faktycznie może być racja. Tyle że zwróćcie uwagę na walki np. Caina i Demetriousa w odniesieniu do 2 ostatnich walk GSP. GSP faktycznie trochę mniej przyjął, ale biorąc pod uwagę to ile on przeleżał w tych walkach na przeciwnikach, te statystyki jeszcze bardziej tracą na wartości.

 • metaraon

  Będzie ponury gwałt na Hendricksie.

  To jest surowy technicznie koleś, bazujący na swojej sile. A siła przeciwko GSP za bardzo mu nie pomoże.