Junior dos Santos nie pamięta niczego od trzeciej rundy z Cainem Velasquezem na UFC 166

22 Październik 2013
Junior dos Santos nie pamięta niczego od trzeciej rundy z Cainem Velasquezem na UFC 166


Podczas gdy wieloletnia tradycja boksu, odsłoniła sporo kart, to w kwestii MMA wciąż wiele kwestii pozostaje zagadką, tj. trwałe uszkodzenia, jakie powstają w wyniku przyjmowanych ciosów cztero uncjową rękawicą. Być może przypadek Juniora dos Santosa będzie jednym z tych, które kiedyś posłużą jako naukowy przykład dla kolejnych pokoleń. Brazylijczyk nie pamięta bowiem żadnych wydarzeń, które miały miejsce od drugiej rundy do pewnego momentu zaraz po trzecim starciu z Cainem Velasquezem na UFC 166.

Wg narożnika dos Santosa, zawodnik nie pamięta zbyt wiele od momentu w którym padł na chwilę na deski w trzeciej rundzie, powalony prawym sierpem Velasqueza. Nie pamięta również wywiadu jakiego udzielił tuż po walce Joe Roganowi, który zwykł zadawać kilka szybkich pytań tuż po. Zdrowiu Juniora jednak nie zagraża większe niebezpieczeństwo. Info od jednego z lekarzy:

Uszkodzenia były powierzchowne. Miał rozcięcie łuku brwiowego. Miał również uszkodzenie wewnątrz ucha, o które martwiliśmy się najbardziej, ponieważ miał już na nim „kalafiory” i było ryzyko wdania się infekcji. Z tego powodu podaliśmy mu antybiotyki. Jeżeli chodzi o jego (zdeformowaną) twarz, to za dziesięć dni wszystko wróci do normy.

Pomimo porażki, Brazylijczyk był ponoć w dobrym humorze. Cały czas żartował sobie z lekarzami i pielęgniarkami. Przypominamy, że trzecie starcie zakończyło się wygraną przez TKO Caina Velasqueza, który dokończył pięciorundowe dzieło zniszczenia, aby ostatecznie zostać odciągniętym przez sędziego.

Komentarze