Komisja Stanowa przyznaje się do błędnej diagnozy szczęki Caina Velasqueza

31 Październik 2013
Komisja Stanowa przyznaje się do błędnej diagnozy szczęki Caina Velasqueza


foto: mmafighting.com

Niedawne podsumowanie zawieszeń uczestników karty UFC 166, wywołało nie lada zamieszanie. Wg oświadczenia Komisji Stanowej, miał złamaną szczękę. Wiązało się to oczywiście z przymusową, półroczną pauzą. Wszystko w porządku, gdyby nie fakt, że była to błędna informacja.

Na oświadczenie natychmiast zareagował obóz Velasqueza oraz sam zawodnik, który wyraził sprzeciw wobec powyższej diagnozie. Nie tylko przedłużała ona ewentualny powrót do oktagonu ale w pewnym sensie oddałaby hołd mocy uderzeń Juniora dos Santosa, a więc w grę wchodził dodatkowo aspekt psychologiczny. Oto krótka wiadomość od głównodowodzącego Komisji stanu Teksas:

Po przyjrzeniu się informacjom z UFC 166, została podjęta decyzja, iż zawieszenie w walce Velasquez/dos Santos zostało ogłoszone niewłaściwie.

Krótko, szybko i na temat. Gdyby tylko zbywanie odpowiedzialności było takie łatwe w życiu codziennym, no ale nie każdemu dane jest siedzieć na rządowym stołku. Wcale nie dziwimy się dlaczego Dana White tak często narzeka na ich opieszałe działanie.

Komentarze