KSW i Bellator niezainteresowane Palharesem (+video)

12 Październik 2013
KSW i Bellator niezainteresowane Palharesem (+video)


Podczas, gdy wiadomo już, że Rousimar Palhares został zwolniony z kontraktu z UFC, można było przypuszczać, że usłyszymy jeszcze sporo ciekawych newsów z nazwiskiem tegoż fightera. I tak mamy aż trzy interesujące wiadomości:
1. Alan Belcher wyzwał Brazylijczyka na ponowny pojedynek. „The Talent” nie tylko w świetnym stylu rozpracował styl Toquinho, nokautując go już w 1 rundzie, ale na dodatek był niezwykle ofensywny w parterze. Teraz Amerykanin zapragnął nauczyć Palharesa kolejnej lekcji, pisząc na twitterze:

Z chęcią zawalczyłbym w rewanżu z Toquinho na Metamoris (gala dla grapplerów) i dał mu nauczkę. Relek Gracie, Rener gracie… sprawcie żeby to było możliwe.

2. Bellator i KSW nie są zainteresowane skorzystaniem z usług Toquinho. Martin Lewandowski ograniczył się do szybkiego „Nie” na twitterze ale nieco więcej wyjaśnił Bjorn Rebney z Bellatoram, który dość eufemistycznie wyraził swój punkt widzenia:

Ryzyko i tak już istnieje dla tych odważnych, światowej klasy fighterów, którzy wchodzą do klatki Bellatora. Bez konieczności zwiększania niepotrzebnego ryzyka w tym wszystkim co tam się dzieje. Bezpieczeństwo fighterów jest najważniejsze dla mnie i całej ekipy.

Śmiem pokusić się o stwierdzenie, że zmniejszony apetyt BFC tak klasowym zawodnikiem, spowodowany jest sztucznym zerwaniem z wizerunkiem organizacji, która zbiera niedobitki po UFC.

3. Na koniec pozytywna wiadomość dotycząca Palharesa…Ricka, który właśnie wygrał swój debiut w MMA. Brat Rousimara wykazał się całkiem niezłą stójką i tradycyjnie dobrym parterem, który płynie w żyłach rodziny Palhares. Nie każdy ma najwyraźniej tendencję do przeciągnięcia struny, bo Rick wygrał duszeniem w ostatnich sekundach pojedynku, ale zachował się wprost przeciwnie do tego, co zaprezentował ostatnio jego bardziej znany brat.

UPDATE: Oświadczenie video Rousimara Palharesa.

Komentarze

  • Pako

    co do jego brata to wyglądało to normalnie,to się nazywa profesjonalne podejście.

  • rudy

    O matko. On jest naprawdę głupi. Tak po prostu głupi. To oświadczenie mnie osłabia.

  • rudy

    A z Rickiem to faktycznie dobrze skończył. Oby nie było tylko tak, że jak coś pójdzie nie tak (jak to w normalnych walkach bywa) to od razu psy będą na nim wieszać…