Łukasz Jurkowski nie obawia się o przyszłość Piotra Hallmanna w UFC – wywiad

28 Październik 2013
Łukasz Jurkowski nie obawia się o przyszłość Piotra Hallmanna w UFC – wywiad


Duet Janisz & Jurkowski zobowiązuje do tego, aby od czasu do czasu zapytać o opinię poza tą na antenie telewizji. Skontaktowaliśmy się więc z Łukaszem Jurkowskim, aby zapytać go o odczucia po drugiej walce Piotra Hallmanna w UFC.

Jak odebrałeś punktację sędziów, którzy wskazali wszystkie trzy rundy dla Ala Iaquinty?
To jest bzdura, że wszystkie trzy rundy były dla Iaquinty ale to nie pierwszy raz takie wyniki się pojawiają. Dla mnie pierwszą rundę wygrał Piotr i to przy równej walce w stójce, gdzie pojawiło się to sprowadzenie na jej koniec, idealnie w tempo. Trochę tych walk oglądam, więc wg mnie, takie rzeczy robią punkty. To samo było w walce Machidy z Philem Davisem. Stójka bez żadnego większego akcentu dla żadnej strony i jedno sprowadzenie w każdej rundzie, wygrywało ją dla Davisa. Walka oczywiście przegrana przez Piotra i nie ma co mówić o detalach w punktacji. Ta runda jednak powinna być dla Piotra.

Jakie plusy czy minusy dostrzegłeś w grze Płetwala?
Nie wiem na ile to było w oryginalnym planie, a na ile było to naturalne dla Piotra ale jego atutem jest fakt, że dobrze zaadoptował swój boks na warunki MMA. Iaquinta to od razu widać, że jest dobrze ułożony boksersko zawodnik a Piotr ma sporo uderzeń z dziwnych kątów i to jest jego spory atut również na przyszłość. Nie wiem jaki był plan na tę walkę ale zapasy ma również na bardzo dobrym poziomie. Iaquinta pokazał, że był na to wszystko przygotowany, bo chyba pozostałe sprowadzenia wybronił, poza tym jednym w pierwszej rundzie. Plusy to na pewno boks i zapasy. Parteru nie widzieliśmy a szkoda, bo moim zdaniem, jeżeli gdzieś byłaby szansa na zwycięstwo to właśnie tam.

Czy można usprawiedliwić knockdown tym palcem w oko, który przypadkowo włożył Piotrowi jego rywal?
Nie wydaje mi się, że była to aż taka kontuzja, która wpłynęła na przebieg walki. Może w małym procencie ale on po prostu wyłapał ten prawy w rytm, bo był idealnie uderzony „na kiwkę”. Także nie sądzę, żeby miało to wpływ na przebieg pojedynku.

Kolejny raz sędzia kilkukrotnie upominał Piotra za przytrzymywanie się siatki…
Jak jesteś w UFC to wielu zawodników ma ten problem, że łapie się siatki. To jest naturalny odruch, bezwarunkowy.

Guelmino, rywal twojego kolegi klubowego Daniela Omielańczuka, został zwolniony po jednej porażce, więc mityczna zasada „dwóch porażek z rzędu” w ogóle przestała obowiązywać. Masz jakieś obawy o Piotra, biorąc pod uwagę fakt, że w przyszłym roku UFC zawita do Polski?
Absolutnie nie. To jest jeden argument za Piotrem a drugi to taki, że mimo porażki to była dobra i twarda walka. Amerykanie lubią oglądać takie walki. Joe Rogan cały czas podkreślał w trakcie i po walce, tą twardość Piotra Hallmanna. Skomplementował bardzo mocno polskiego zawodnika, dlatego tu nawet nie ma tematu, żeby ktokolwiek mógł pomyśleć o jego zwolnieniu z UFC.

Komentarze