Lyoto Machida chce walki z Vitorem Belfortem

30 Październik 2013
4
Lyoto Machida chce walki z Vitorem Belfortem


Ostatnia efektowna i ekspresowa wygrana debiutującego w wadze średniej Lyoto Machidy, natychmiast ustawiła go w roli solidnego i notowanego na wysokim piątym miejscu tejże dywizji. Wygrana i pozycja na tyle mocna, że „Dragon” postanowił wykorzystać moment, prosząc o pojedynek z Vitorem Belfortem (#2 w rankingu).

Vitor Belfort jest teraz dla mnie najlepszą opcją. Chcę z nim walczyć. To może być najlepsza walka dla mnie na tą chwilę, ponieważ on zajmuje wysoką pozycję w rankingu. Bez urazy, myślę jedynie o tym co najlepsze dla mojej kariery i co mogę osiągnąć dzięki takiej wygranej. Nawet jeżeli Vitor przegra z Danem Hendersonem, chciałbym dalej z nim walczyć.

Phenom i Hendo będą przewodzili kolejnej gali UFC w Brazylii, która odbędzie się już 9-go listopada. Naturalną koleją rzeczy jest, że Lyoto myśli więc o szansie na zdobycie pasa, tym bardziej, że jego kolega treningowy Anderson Silva, utracił go w pierwszej walce z Chrisem Weidmanem.

Wygrana nad Belfortem posadzi mnie na samym szczycie rankingu, przed wszystkimi innymi. Zobaczymy jednak co się wydarzy. Nie rozmawiałem jeszcze o tym z Andersonem Silvą, ponieważ jest teraz zbyt daleko ode mnie. Nawet jeżeli wygra (rewanż z Weidmanem), nie wiadomo przez ile jeszcze będzie chciał walczyć. Nie rozmawiałem z nim o takim scenariuszu. Nie wiem jak się to wszystko potoczy, mamy tych managerów. Wolałbym o tym teraz nie rozmawiać. Kiedy tam dotrzemy, wówczas coś wymyślimy.

Dana White przyznał co prawda, że taka walka jest dla niego interesująca, ale jednocześnie należy pamiętać, że gdy wypowiadał te słowa, wszystko odbywało się jeszcze na fali emocji wygranej Machidy. Zbliżający się pojedynek Belforta, ma jeszcze szanse całkowicie zmienić losy najbliższych wydarzeń w dywizji „średnich”.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Typer
Gość
Typer

o Dana nie rzuca słówna wiatr 🙂 jak mówił że go interesuje to będzie. tylko moment tzreba odpowiedni. najblizsza walka pokaże

rudy
Gość
rudy

Dobra, pas za chwilę wróci tam gdzie być powinien 🙂 a Lyoto niechaj powalczy z Belfortem, nie że spektakularnie będzie ale ciekawe zestawienie.

Pako
Gość
Pako

Pnie się po trupach 🙂 ale dla mnie takie zestawienie pasuje.

Eksporter Zla
Gość
Eksporter Zla

o, a to nowość, w końcu to nie Belfort chce z kimś walki, tylko to jego chcą, no patrz…