autor:
31 Październik 2013
0

Adam Maciejewski

W piątek 13. grudnia na gali Xtreme Fighting Organization 49 w Hoffman Estates, niedaleko Chicago wystąpi dwóch polskich zawodników mieszkających na co dzień w Stanach Zjednoczonych. Mowa tu o Adamie Maciejewskim (9-5-1) oraz Rafale Skibińskim (4-2).

Maciejewski do walk MMA powrócił po czteroletniej przerwie, na majowej gali Fighters Arena 8 w Bełchatowie, gdzie w niespełna minutę rozprawił się z Rafałem Niedziałkowskim. „Maja” w klatce miał się pojawić już na początku roku, jednak kontuzja pokrzyżowała mu plany występu na FA 6 w rodzinnym Kraśniku. Teraz jego rywalem będzie Miodrag Petković (32-20-1). Adam miał już walczyć z Serbem na gali XFO w październiku ubiegłego roku, jednak w dniu ważenia 44-latek „zapadł się pod ziemię”. Organizatorzy nie mogli skontaktować się ani z samym zawodnikiem, ani jego sztabem szkoleniowym. W związku z tym Petković został zawieszony na rok przez Komisję Stanu Illinois.

Skibinski

Rywal Skibińskiego na chwilę obecną nie jest jeszcze znany. Polak swoją ostatnią walkę stoczył w październiku 2012 r., przegrywając przez poddanie z Jasonem Gravesem na gali Bellator 75. Amerykanin zrewanżował się Rafałowi z porażkę sprzed kilku miesięcy na XFO 43. Nasz rodak obecnie skupia się w głównej mierze na prowadzeniu swojego klubu fitness/cross trening Body TransforMMAtion Center w Chicago.