Martin Lewandowski o planach PPV na KSW 25 i nowych nazwiskach na grudniową galę – wywiad

05 Październik 2013
12
Martin Lewandowski o planach PPV na KSW 25 i nowych nazwiskach na grudniową galę – wywiad

Ponieważ nie mieliśmy okazji porozmawiać z Martinem Lewandowskim tuż po gali KSW 24, postanowiliśmy skorzystać z dość spokojnej soboty i trochę podgrzać atmosferę. Jako, że gorące tematy są oczywiste, kontynuowaliśmy wątek sprzed kilku miesięcy, gdy rozmawialiśmy o PPV na gale bez Mariusza Pudzianowskiego, przy okazji próbując uzyskać info na temat sprzedaży subskrypcji na galę w Łodzi. Do tego wszystkiego doszła kwestia potencjalnego naboru zawodników, którzy nie wystąpią na odwołanej gali MMAA 4 oraz liczba pojedynków, których będzie można spodziewać się już jako stały punkt programu.

Sporo zamieszania stworzyłeś niedawno na twitterze, odpowiadając na pytania o sprowadzenia Damiana Grabowskiego czy Tomasza Drwala do KSW. Faktycznie coś jest na rzeczy?
To nie jest tani PR. Wystarczy, że zadzwonisz do tych zawodników i potwierdzisz. Każdy z nich otrzymał ode mnie telefon z informacją, że jesteśmy zainteresowani, żeby dla nas walczyli. Dzwoniłem nawet do Krzysztofa Jotko, żeby zapytać czy rzeczywiście już z UFC rozmawiają, czy jedynie mailowo się wymienili korespondencją czy może już jest coś podpisane. Okazało się, że już wszystko finalizują i nie ma o czym rozmawiać. Natomiast Grabowski i Drwal… chcielibyśmy, żeby rynek polski był już – że tak powiem pod jedną banderą – i żeby te „pasowania” odbywały się właśnie na naszej gali. Jesteśmy zainteresowani, nawet jeżeli mieliśmy wspólnie różne historyjki, choć to chyba akurat media bardziej je nakręcały, bo osobiście tamte wydarzenia puściliśmy w niepamięć. Dlatego myślę nad tym, żeby walczyli dla nas.

Czy obaj zawodnicy nie są czasami związani jakimiś zapisami umowy, wg których nie mogą walczyć w Polsce poza MMA Attack, przynajmniej przez jakiś czas?
Nie znam ich kontraktów i myślę, że są na tyle rozsądni, że mi ich nie pokażą. Poza tym ja też tego od nich nie wymagam. Ja jedynie pytam czy są zainteresowani aby u nas walczyć. Wiadomo, że nie mówimy w skali dwóch kolejnych lat, lecz o wydarzeniach bieżących. Drwala bierzemy pod uwagę nawet na galę grudniową. Pozostałych rozpatrujemy na rok 2014. Jeżeli sami zawodnicy mówią, że wstępnie są zainteresowani, to najwyraźniej nie mają podpisanych żadnych klauzul mówiących o wyłączności. Jak znam sposób prowadzenia biznesu przez Pana Dariusza Cholewę, to bardzo możliwym jest, że się w żaden sposób nie zabezpieczył. To jest jeden z powodów dla którego musieli odwołać galę po raz drugi.

Wracając do Waszych planów. W rozmowie kilka miesięcy temu, powiedziałeś że być może będziecie testowali system PPV również przy okazji gal bez Mariusza Pudzianowskiego a w szczególności tych z udziałem Mameda Khalidova. Na KSW 25 oczywiście zobaczymy Mameda, więc jakie macie plany?
Mogę powiedzieć na teraz tyle, że brane są pod uwagę dwa scenariusze. Albo cała gala będzie w Polsacie otwartym i Polsacie Sport, albo będzie pół na pół – czyli Polsat otwarty i Polsat Sport na początku a drugie pół gali w PPV. To oczywiście jest jeszcze w fazie rozmów i dopiero najbliższy tydzień przyniesie jakieś rozwiązania. Na pewno całość nie pójdzie w PPV i to mogę potwierdzić na pewno. Każdy inny scenariusz, jest brany pod uwagę. PPV pewnie w końcu będzie i tu nic się nie zmieniło w kwestii naszych planów. Jest to najkorzystniejsza forma pozyskania kapitału z rynku, dzięki której mamy większą siłę pieniądza, aby pozyskać nowych zawodników i dalej inwestować w dyscyplinę MMA.

Na konferencji prasowej po KSW 24, wydawałoby się, że mieliście jakieś nietęgie miny. Czy było to związane ze sprzedażą Pay Per View?
Nie. Ja akurat pisałem do Krzysztofa Kułaka, który jakoś nie zarejestrował faktu, że będziemy prezentowali zawodników z rozpiski KSW 25. Akurat wymienialiśmy wspólnie uwagi, bo miał tam być. My tego nie robimy dla siebie, lecz dla nich, żeby to fighterzy byli twarzami tej federacji. Oficjalnych danych o sprzedaży PPV nie mogę oczywiście zdradzić, bo taką sobie zapisaliśmy klauzulę z Polsatem Cyfrowym, który nie chce żebyśmy to my podawali takie dane. Mogę powiedzieć jedynie, że było bardzo solidnie. Jestem również bardzo mile zaskoczony w kwestii KSW TV, bo po wszystkich negatywnych komentarzach, gdzie te „złodziejaszki” udzielały się po tych forach internetowych, to jednak zrobiliśmy mistrzowski wynik. Tym bardziej, że to w ogóle nie było reklamowane, bo dopiero na trzy dni rozniosło się wyłącznie naszymi kanałami. Ten komentarz na twitterze, to właśnie rezultat tych pozytywnych emocji, które mnie wtedy unosiły. Tak więc mimo wszystko, możecie nas cmoknąć. Co do KSW TV, to w przyszłości pójdziemy jeszcze mocniej w reklamę. Już teraz zaczęliśmy międzynarodową współpracę z portalami i mediami różnego rodzaju, dlatego pewnie też zyskamy międzynarodową publiczność. Już teraz spłynęło bardzo dużo miłych tak zwanych „propsów”, za możliwość zobaczenia gali za granicą. Na pewno jest to swego rodzaju przełomowy krok w rozwoju organizacji. Za całą produkcję przy KSW TV byliśmy odpowiedzialni w całości my a wisienką na torcie był ten komentarz w języku angielskim.

Nie pytam o liczby, ale czy sprzedaż PPV na KSW 24, była wobec tego lepsza czy gorsza niż przy KSW 23?
[pauza] Nieco gorsza.

Na oficjalnej stronie konfrontacji wciąż widnieje grafika, która pokazuje ilość walk 6 (główna karta) + 2 (under card). Jak to jest wobec tego oficjalnie?
To trochę niedopatrzenie webmastera, które wprowadziło niepotrzebne zamieszanie. Ponieważ nagle było już za późno, to już nawet się teraz nie śpieszymy, żeby to wyjaśnić. Odpowiadając na pytanie, będzie siedem walk w głównej plus 2 w under cardzie. Będzie to standard, który chcemy przyjąć na stałe. Chyba, że będzie to gala jak ostatnio, gdzie się trochę ratowaliśmy tymi dwoma dodatkowymi walkami. Mieliśmy wówczas takie obawy, że ten undercard się nie sprzeda. W sumie niesłusznie się obawialiśmy, bo gala sprzedała się co do ostatniego miejsca. Następnym razem będziemy chcieli, żeby te dwie walki (na wypadek PPV) były odkodowywane lub puszczane na facebooku, ewentualnie KSW TV. Wszystko jednak wyjaśni się przez najbliższy tydzień, jeżeli uda nam się oczywiście spotkać z Polsatem.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
12 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
MarianCainrudyPakoOczekk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marian
Gość
Marian
Offline

Ale wymyślili 🙂

Cain
Gość
Cain
Offline

MMAA na pewno znikie z rynku. po co mieliby puszczać najlepszych zawodników, aoni wprost powiedzieli idżcie w świat zarabiać. chyba już nie wrocą. Darek to marzyciel – albo ma wszystko albo nic. moim zdaniem już sie nie pozbiera bo nie chce ityle.

rudy
Gość
rudy
Offline

Powinni wprowadzić oktagon. Nie róbmy już z polaków ciemnoty, chyba da się im pokazać oktagon nie w formie klatki na kurczaki. A przynajmniej byłby to widoczny krok na przód, jakiś tam ewolucyjny krok KSW bo widać, że na rewolucje u nich szans nigdy nie będzie.

Pako
Gość
Pako
Offline

janusze to oglądną wszystko co darmowe 😀 ale z tą klatką to popieram,powinni jak najszybciej zmienić ring na klatkę

Oczekk
Gość
Oczekk
Offline

Klatka, to chyba nie jest (jeszcze) najlepszy pomysł, ponieważ Janusze nie przyzwyczajone do oglądania walk w klatce. : P

gonzo
Gość
gonzo
Offline

Teraz powinni się w końcu ogarnąć i najwyższy czas, aby wprowadzić klatkę.

qwe
Gość
qwe
Offline

MMA Attack raczej poległo nie ma sponsorach, ale zwyczajnie zawodnicy za plecami dogadali się z innymi organizacjami. Omielańczuk, Jotko, Hallmann poszli do UFC.

Pako
Gość
Pako
Offline

można go zrozumieć,otóż po KSW 23 spodziewali się lepszych wyników a tu niestety było gorzej,więc i tym razem liczyli na mniej niż 70 tys sprzedanych PPV i trafili 🙂 owszem pewnie sprzedali troche mniej ale pewnie liczyli na jakieś 30-40 tys,w sumie to się nie dziwie z tym PPV które chcą wprowadzić na stałe,MMAA pokazało że samo MMA jako sport w Pl nie wystarczy,i głównym powodem wycofania gali było wycofanie się sponsorów,a teraz na KSW jako sponsor może być i fan który wykupi te PPV,ja także po wpadce z MMAA troche zmieniłem tryb patrzenia na MMA w Pl

tomox
Gość
tomox
Offline

@up bo to „KSW logic” nikt oprócz K&L tego nie ogarnie 🙂 tak samo jak z matchmakingiem w ksw, nam, fanom mma nie mieści się on w głowie, ale jak widać po sprzedaży biletów taki nielogiczny matchmaking daje radę…

qwe
Gość
qwe
Offline

„to jednak zrobiliśmy mistrzowski wynik.”

„-Nie pytam o liczby, ale czy sprzedaż PPV na KSW 24, była wobec tego lepsza czy gorsza niż przy KSW 23?
-[pauza] Nieco gorsza.”

No nie mogę. A przecież to wyniki KSW 23 były podobno kiepskie i gala sprzedała się 2x gorzej od oczekiwań. Tutaj „mistrzowski wynik”, wiwaty i radość a gala sprzedała się gorzej.

Nie sposób zrozumieć logiki Lewandowskiego.

Mike
Gość
Mike
Offline

KSW TV torszkę kaszana wyszła wg mnie. Internet 16 mb nie pociągnął HD, na SD zacinało i takie zacinające kwadraty oglądałem ;/

kamerling
Gość
kamerling
Offline

No całe szczęście, że będzie 9 walk.

Jakby Drwal przyjął ofertę KSW to może starcie w grudniu z Mamedem?

Subskrypcja PPV – nie dziwi mnie ten wynik…