Michał Materla czarnym pasem BJJ

06 Październik 2013
Michał Materla czarnym pasem BJJ

Ostatnio było głośno na temat zagranicznych awansów, przyszedł więc czas na rynek rodzimy. Na dzisiejszym seminarium z Felipe Costą, Michał Materla dołączył do grona zaszczytnych czarnych pasów w brazylijskim jiu-jitsu.

Z facebooka Michała:

Faixa Preta!!

Dzisiaj po 7 latach od mojej promocji na brązowy pas doznałem zaszczytu otrzymania czarnego pasa BJJ od moich trenerów Piotra Bagińskiego oraz Felipe Costy. Brazylijskie Jiu-Jitsu znaczy dla mnie bardzo wiele, od tej dyscypliny rozpoczynałem swoją przygodę ze sportami walki, BJJ nauczyło mnie samodyscypliny, pokory i ciężkiej pracy. Walka w parterze jest dla mnie pięknem samym w sobie. Ten kto nigdy jej nie uświadczył nie zrozumie na czym polega taktyka i setki kombinacji technik kończących lub zajmowania pozycji dominujących. Każdy ruch to reakacja przeciwnika i walka kto kogo oszuka zakładając dźwignie duszenie lub zdobywając punkty na zawodach.

Kiedy jeszcze za dzieciaka przychodziłem na mate, w Polsce nie było żadnego czarnego pasa i zawsze marzyłem żeby kiedyś go otrzymać.

Ze względu na moje starty w MMA odpuściłem zawody grapplingowe, ale nie znaczy to, że odpuściłem trening w Gi, które są bardzo wartościowe jako element ucieczek z poddań czy kontroli rywala również dla zawodników MMA. Czarny pas to dla mnie duży zastrzyk motywacji i jestem pewien, że zmobilizuje mnie do założenia gi i wystartowania na jakimś turnieju bjj.

Chciałem podziękować w pierwszej kolejności Piotrowi Bagińskiemu, który jest ze mną od początku, zawsze był moim autorytetem i przykładem, że ciężka praca może pokonać talent. Nie mogę zapomnieć także o innych trenerach, którzy kształtowali mnie jako zawodnika oraz mój styl walki, mowa tutaj o Robercie Siedziako i Mariuszu Linke.

Marzenia się spełniają!

Ossssss

Cipao

Gratulujemy!

Komentarze

 • Pako

  Nic tylko pogratulować.

 • metaraon

  7 lat na brązie i sporo startów.

  Elegancka nominacja.

 • rudy

  Tuż po spektakularnej przegranej. Wybrali taki moment dla uratowania wizerunku? Może dla pokrzepienia serca Michała. Nie, że kwestionuję samą nominację!

 • Cain

  no właśnie czemu teraz mu dają? i ciekawe co znaczy na jakijś gali bym zawalczy? to nie wie na jakiej by chciał? no ale wiadomo sukces niemały… gratulacje

 • Typer

  dobrze Materla idzie! niech bierze pas. JAk by był niezasłużony to i tak wszystko wyjdzie na macie. Ale zasłużony zasłużony w pełni! gratulacje

 • EL doopa

  ….setki kombinacji technik kończących w bjj tak podziwia a tu dobry jeden strzał i po mistrzu (tzn po człowieku bo mistzreem nie przestał być bo w ksw jak mistrz przegra to nie przestaje być mistrzem….)