Michał Materla czarnym pasem BJJ

06 Październik 2013
6
Michał Materla czarnym pasem BJJ

Ostatnio było głośno na temat zagranicznych awansów, przyszedł więc czas na rynek rodzimy. Na dzisiejszym seminarium z Felipe Costą, Michał Materla dołączył do grona zaszczytnych czarnych pasów w brazylijskim jiu-jitsu.

Z facebooka Michała:

Faixa Preta!!

Dzisiaj po 7 latach od mojej promocji na brązowy pas doznałem zaszczytu otrzymania czarnego pasa BJJ od moich trenerów Piotra Bagińskiego oraz Felipe Costy. Brazylijskie Jiu-Jitsu znaczy dla mnie bardzo wiele, od tej dyscypliny rozpoczynałem swoją przygodę ze sportami walki, BJJ nauczyło mnie samodyscypliny, pokory i ciężkiej pracy. Walka w parterze jest dla mnie pięknem samym w sobie. Ten kto nigdy jej nie uświadczył nie zrozumie na czym polega taktyka i setki kombinacji technik kończących lub zajmowania pozycji dominujących. Każdy ruch to reakacja przeciwnika i walka kto kogo oszuka zakładając dźwignie duszenie lub zdobywając punkty na zawodach.

Kiedy jeszcze za dzieciaka przychodziłem na mate, w Polsce nie było żadnego czarnego pasa i zawsze marzyłem żeby kiedyś go otrzymać.

Ze względu na moje starty w MMA odpuściłem zawody grapplingowe, ale nie znaczy to, że odpuściłem trening w Gi, które są bardzo wartościowe jako element ucieczek z poddań czy kontroli rywala również dla zawodników MMA. Czarny pas to dla mnie duży zastrzyk motywacji i jestem pewien, że zmobilizuje mnie do założenia gi i wystartowania na jakimś turnieju bjj.

Chciałem podziękować w pierwszej kolejności Piotrowi Bagińskiemu, który jest ze mną od początku, zawsze był moim autorytetem i przykładem, że ciężka praca może pokonać talent. Nie mogę zapomnieć także o innych trenerach, którzy kształtowali mnie jako zawodnika oraz mój styl walki, mowa tutaj o Robercie Siedziako i Mariuszu Linke.

Marzenia się spełniają!

Ossssss

Cipao

Gratulujemy!

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
EL doopaTyperCainrudymetaraon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
EL doopa
Gość
EL doopa
Offline

….setki kombinacji technik kończących w bjj tak podziwia a tu dobry jeden strzał i po mistrzu (tzn po człowieku bo mistzreem nie przestał być bo w ksw jak mistrz przegra to nie przestaje być mistrzem….)

Typer
Gość
Typer
Offline

dobrze Materla idzie! niech bierze pas. JAk by był niezasłużony to i tak wszystko wyjdzie na macie. Ale zasłużony zasłużony w pełni! gratulacje

Cain
Gość
Cain
Offline

no właśnie czemu teraz mu dają? i ciekawe co znaczy na jakijś gali bym zawalczy? to nie wie na jakiej by chciał? no ale wiadomo sukces niemały… gratulacje

rudy
Gość
rudy
Offline

Tuż po spektakularnej przegranej. Wybrali taki moment dla uratowania wizerunku? Może dla pokrzepienia serca Michała. Nie, że kwestionuję samą nominację!

metaraon
Gość
metaraon
Offline

7 lat na brązie i sporo startów.

Elegancka nominacja.

Pako
Gość
Pako
Offline

Nic tylko pogratulować.