Najbliższe zagraniczne walki Michała Materli i Daniela Omielańczuka pod znakiem zapytania

07 Październik 2013
Najbliższe zagraniczne walki Michała Materli i Daniela Omielańczuka pod znakiem zapytania

Po deszczu zawsze wychodzi słońce, ale i bywa też odwrotnie. Okazuje się, że dwie istotne dla polskiej sceny walki, mogą się nie odbyć zgodnie z planem.

Mowa przede wszystkim o występie Daniela Omielańczuka na UFC 168, który okazał się błędem ZUFFY, opublikowanym omyłkowo na ich stronie internetowej. Udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że nawet sam zawodnik był zaskoczony tą informacją. Wiadomo natomiast, że propozycja owszem padła, ale nie ma żadnych konkretów, które miałyby to potwierdzić. Oto, co usłyszeliśmy od samego fightera:

Na chwilę obecną sam niczego nie wiem. Wszystko ma się wyjaśnić w przeciągu dwóch trzech kolejnych dni, gdy dostanę odpowiednie informacje.

W chwili, gdy poprosiliśmy Daniela Omielańczuka, ten przebywał w ambasadzie chińskiej, co jest związane z wyjazdem na walkę klubowego kolegi Mateusza Piskorza.

Podobnie sytuacja wygląda z planowaną na listopad walką Michała Materli, który miał wystąpić na polsko czeskim European Fight Masters. Po dość ciężkim nokaucie z rąk Jay’a Silvy na KSW 24, „Cipao” musi przejść badania, które potwierdzą, czy jest gotowy na ponownego startu. Choć w weekend otrzymał czarny pas w BJJ, wydając się gotowy do następnego wyzwania, to jednak zdrowie zawodnika, jest w tym przypadku najistotniejsze. Czekamy na rozwój wydarzeń.

Komentarze

 • Cain

  to chyba nie po yłka.tylko maja lepsze zestawienie w gotowosci to wola sie z tegowycofać. jak by była pomyłka to by się wyjaśniła od razu. po co czekać klika dni ? chcą go zastąpic i tyle. to jestwycofanie a nie pomyłka.

 • Pako

  Cain ma rację,co do Cipka to kolejny raz nie wystąpi na innej gali bo znowu na Ksw oberwał,nie wiem czy on w ogole jeszcze zrobi jakąś karierę za granicami naszego kraju.

 • vonski

  Jak Cipek nie zawalczy w Czechach to na KSW pewnie zobaczymy go w maju… Musi szukać walk zagranicą jak chce nadrobic to, co stracił w Łodzi.

 • Pako

  mi się wydaje że nie zawalczy,jego już też chyba klątwa KSW dopadła.

 • Typer

  jak nie zawalczy w czechach to mozemiec problem. Przeciez ta gala w czechcach to organizacja jego brata ktory nauczył się wszystkiego przy ksw a terazrobi im konkurencje i zarabia na ich patentachg iwiedzy. i ściaga tam brata co logiczne ale nadal niewygodna dla ksw – mysle że trcochę ich wszystkich relacje musiało to nadszarpnąc. a do tego ksw nigdy nie było z Cipkiem tak zżyte jak z Mamedem. musi zawalczyć w czechach bo jak sie powiedzialo a to trzeba powiedzieć b

 • EL doopa

  szkoda ze sie zorientowali ze sie pomylili. lipa