[UPDATE] Palhares przyznaje się do przeciągnięcia skrętówki w walce z Mikem Piercem

21 Październik 2013
[UPDATE] Palhares przyznaje się do przeciągnięcia skrętówki w walce z Mikem Piercem


Kiedy już wydaje się, że w kwestii usuniętego z UFC za niesportowe zachowanie Rousimara Palharesa, zostało powiedziane już wszystko, Brazylijczyk nagle postanowił zmienić linię obrony i… przyznał się do błędu.

Przeciągniętą skrętówkę skrytykowali wszyscy. Od byłego trenera Rousimara, przez fanów, media, aż po Danę White i pozostałych fighterów UFC. Toquinho nie powiedział jednak ostatniego słowa i w dzisiejszym programie The MMA Hour, wyznał:

W ogniu walki, nie czułem żeby odklepał. Po wszystkim, kiedy oglądałem walkę, zdałem sobie sprawę, że przetrzymałem technikę zbyt długo. Ale naprawdę nie miałem zamiaru go skrzywdzić. On jest fighterem tak jak ja i wiem, że robi to by zarobić na życie, dlatego nigdy nie chciałbym go skrzywdzić.

Przeprosiny dla Dany White i Mike’a Pierce’a najwyraźniej nie przyniosły wymarzonego rezultatu, choć mimo wszystko dobrze świadczyło o nim prywatnie. Były trener z BTT – Murillo Bustamante, zdradził w jednym z wywiadów, że podobne sytuacje zdarzały się nagminnie na sali treningowej i nawet specjalnie zatrudniony do tego celu psycholog, nie potrafił naprawić Palharesa. Ten jednak pokusił się o samo ocenę:

Myślę, że to ma sporo wspólnego z moim stylem. Jestem naprawdę agresywny kiedy idę po poddanie a były takie momenty w których nie trzymałem się ludzi zbyt mocno i później uciekali mi, bym ostatecznie przegrał pojedynek. Więc to jest sposób w jaki walczę. Ale jest coraz lepiej, bo pracuję nad tym. Tak po prostu walczę, to mój styl.

Cóż, najlepszy efekt zostałby osiągnięty, gdyby tłumaczenie sytuacji zakończyło się tuż po pierwszym zdaniu.

[UPDATE] Jakiś czas temu brak zainteresowania Palharesem, wyjawił Bjorn Rebney w oficjalnym wywiadzie. Teraz to samo zrobił Ray Sefo, odpowiedzialny za World Series of Fighting:

Jego przeszłość nie jest dobra. Rozmawiałem o tym z całą ekipą. On musi prawdopodobnie znaleźć jakąś pomoc lub z kimś porozmawiać, z psychiatrą lub kimś tam, kto pomoże mu przestać krzywdzić innych fighterów. Dopóki tego nie zrobi, nie będziemy patrzyli na to, aby podpisać z nim kontrakt.

Komentarze

  • Pako

    Pokorny Pniak,no niestety za późno wyciąga wnioski,ale dobrze że się przyznał.

  • _gumtree_

    Pako Ty chyba bijesz rekordy jesli chodzi o liczbe newsow na tym portalu. Zaden temat nie przejdzie Ci bez echa 🙂
    Jestes tutaj juz gosciem hmmm niech zgadnie: 1,5 roku?

  • W. Mrozowski

    Dostanie kartę VIP MMAnews!

  • Pako

    Nie potrzebuje żadnej karty Vipa, newsy wystarczą 🙂 nawet nie wiem czy rok tu jestem ale staram się być aktywny w każdym momencie.

  • ArmbarKillah

    Też mi coś… Chyba nie wierzyliście, ze pniak zrobił to specjalnie ? Ja tam mu życzę jak najlepiej i wierzę w to co mówi, bo sam jestem dynamicznym grapplerem i jestem w stanie sobie wyobrazić jak to naprawdę wyglądało.

  • zenek

    Lohoho to ciekawe ile ja jestem kiedys konta nie posiadalem bo mozna bylo bez logowania komentowac ale dobre 2 lata pewnie beda jak nie wiecej bo nie chce sklamac.Pako rzeczywiscie sie udziela prawie wszedzie najbardziej aktywny a po nim nasz redaktor Kokos ^^

  • kamerling

    Kokosa coś dawno nie byłoLaughing

    To gdziee teraz Palhares będzie walczył? Heh

  • rudy

    Pewnie już nie będzie wlaczył, dopóki się nie zrehabilituje. Pewnie bedzie głośno o jego psychoterapii, o cierpieniu w dzieciństwie, przejdzie publiczne oczyszczenie i znowu wpadnie w łaski UFC, która teatralnie cofnie swoją decyzję. JAk to w stanach. Życie miesza się zawsze zreality show. JAk zrobi dobre show to mu w reality zaprocentuje 🙂

  • kerimm85

    do KSW go Laughing a co z Palaszewskim , sypnie mu Ksw siankiem?