Pancrase razem z WSOF, duże zmiany od 2014

29 Październik 2013
1
Pancrase razem z WSOF, duże zmiany od 2014

Podczas szóstej gali World Series of Fighting podano do publicznej wiadomości fakt, że na początku 2014 roku planowane jest zorganizowanie imprezy w Japonii. Tym samym ogłoszono współpracę z drugą najstarszą organizacją MMA w Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli Pancrase. Japończycy zapowiedzieli w związku z tym kilka zmian od następnego roku.

Przede wszystkim od kwietnia 2014 Pancrase na wszystkich głównych galach wprowadzi dziesięciokątną klatkę, taką jak w WSOF. Dotychczas siatki używano w odrębnej serii zatytułowanej Bayside Fight. Dodatkowo na wzór amerykański wprowadzone zostaną Unified Rules, co oznaczać będzie wyłącznie pojedynki 3-rundowe (dotychczas zdarzały się także dwurundówki) i mniej remisów. Co do reguł, nie wiadomo czy zostaną zawarte w nich łokcie, bowiem przy okazji nowych odsłon Vale Tudo Japan także zapowiadano użycie UR, ale okazało się, że bez użycia tych technik.

Na obecną chwilę jeden z czołowych japońskich promotorów używa ringu (od 20 lat), a także zasad umożliwiających uderzenia kolanami w parterze oraz stompy.

Poza tym Pancrase podpisało międzynarodową umowę telewizyjną z kanadyjskim Fight Network. Po zmianach w HDnet (obecnie AXS) jest to lider, jeżeli chodzi o ofertę sportów walki w Ameryce Północnej. Właśnie na FN emitowana choćby była ostatnia gala sylwestrowa Dream 18/ Glory 4. Kontrakt może wejść w życie od najbliższego eventu 3 listopada.

Sama współpraca z World Series of Fighting będzie dotyczyła współpromocji (raczej w przypadku gal amerykańskiego promotora) i wymiany zawodników.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pako Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pako
Gość
Pako
Offline

o prosze strategiczne posunięcie,czy przyniesie efekty? to już poczekamy i zobaczymy,a byłem pewny że WSOF polegnie jeszcze w tym roku.