Pierwsze słowa zwycięzców po UFC 166

20 Październik 2013
1
Pierwsze słowa zwycięzców po UFC 166


foto: ufc.com

Po takich pojedynkach, nie tylko warto posłuchać co mają do powiedzenia zwycięzcy UFC 166, ale w tym wypadku również niektórzy przegrani, tj. Diego Sanchez, który dał wraz z Gilbertem Melendezem, rewelacyjny pokaz hartu ducha. Houston, nie było żadnego problemu!

John Dodson:
– podziękowania

Dziękuję (za pochwałę). Najpierw chciałbym coś powiedzieć. Dziękuję Houston za to jak mnie przyjęliście. Uwielbiam to uczucie kiedy wracasz na ścieżkę wygranych.

– o doświadczeniu z mistrzowskiego pojedynku z Demetriousem Johnsonem

Dzięki temu jestem dużo lepszy. Wiedziałem co mam robić, wróciłem z tym instynktem zabójcy, który właśnie widzieliście. Byłem bardziej zachowawczy, spokojny i bardziej skoncentrowany na całości.

– o kończącej akcji

Dziękuję bardzo. Sporo nad tym pracowałem wraz z trenerami, którzy pomogli mi z precyzją moich uderzeń. Chciałem się upewnić, że uderzenia będą skuteczne i celne za każdym razem. Wciąż muszę pracować jeszcze mocniej, żeby w końcu być mistrzem. Chcę być mistrzem w różnych kategoriach, dlatego muszę zacząć już teraz.

Gabriel Gonzaga:
– o fenomenalnych uderzeniach

Trenuję muay thai z moim trenerem, któremu bardzo za to dziękuję i jest jeszcze Rocky, który bardzo mi pomaga z boksem. Dziękuję wszystkim, dziękuję całej drużynie. Jesteście wielcy.

– o nokaucie

To było idealne. Wiedziałem, że jest bardzo aktywnym i mocnym zawodnikiem, który ma moc aby znokautować każdego. Dlatego trenowaliśmy sporo kontrataków, bloków, itp.

– o uczuciu po wygranej

Czuję się świetnie, wspaniale jest tu powracać. Wspinam się po pas, teraz czekam jedynie na kolejną walkę.

Gilbert Melendez:
– o ciężkich momentach

Nie czujesz niczego kiedy jesteś tu w oktagonie, ale na sekundę straciłem przytomność. Najlepszym komplementem, lepszym niż wygrana, jest usłyszeć że to była czyjaś najlepsza walka w życiu. Dziękuję wszystkim, że mnie tak przyjęliście. Chciałem jedynie dać dobre show, staram się Was zabawić. Kocham moją pracę, to dla mojej rodziny, przyjaciół i fanów. Dziękuję kolegom z teamu.

– o tempie walki

To jest to co my Meksykanie robimy. Wstrzymujemy oddech i walczymy dalej. Wolałbym raczej paść niż uciekać w kółko. Diego to wojownik, bardzo go szanuję. Spałem u niego na kanapie kiedyś, jak jeszcze razem trenowaliśmy. To dla mnie zaszczyt walczyć z takim wojownikiem. Jeżeli mogę przejść kogoś tak ciężkiego jak on, mogę sobie poradzić z każdym w tej dywizji. Myślę, że jestem nieukoronowanym mistrzem, dlatego zmierzam po pas.

Diego Sanchez:
– o pojedynku

Posłuchaj tego tłumu. Posłuchaj tego! Houston kochanie! Oni wiedzą kto naprawdę jest zwycięzcą. O tak, tutaj! Słyszysz to? Oto ich decyzja. Chcę pięciu rund, chcę rewanżu.

– o knockdownach na Gilbercie

Nie wiem co wtedy myślałem. Byliśmy tak cholernie śliscy, że ciężko było w ogóle o jakikolwiek rodzaj walki w parterze. Byliśmy mokrzy jak dwie oślizgłe jaszczurki.

– o uczuciu po zakończeniu walki, jeszcze przed decyzją sędziów

Po prostu szedłem po zwycięstwo i tyle mogę przyznać, po prostu aby wygrać. Miałem zwyciężyć lub zginąć. Dziękuję Bogu za to, że dał mi tak wspaniałą karierę w UFC. Dziękuję Lorenzo, Danie, Frankowi. Kocham tą organizację, kocham ten sport. Obiecuję wrócić lepszy w mojej kolejnej walce.

Adlan Amagov:
– o przebiegu walki

Dziękuję. Kiedy weszło kilka moich uderzeń, zrozumiałem że on za chwilę padnie na ziemię, że zaczyna to odczuwać. Później posłałem jeszcze kilka uderzeń na nerki i znowu na głowę.

– o obrotówce

To kopnięcie obrotowe weszło tak naprawdę na brzuch, dlatego go za bardzo nie poczuł. Ale mój lewy hak zdecydowanie był skuteczny.

Daniel Cormier:
– o game planie

Game plan polegał na na sprowadzaniu go w pierwszej i utrzymaniu walki w stójce w pozostałych dwóch. To właśnie zrobiłem, kilka razy obaliłem go, choć Roy ma dobrą obronę przed sprowadzeniami. Ale chciałem pokazać, że potrafię przyjąć uderzenie i zadać cios.

– o kopnięciach

Pokazałem jedynie zróżnicowanie moich uderzeń. Pracowałem na to bardzo ciężko. To był znacznie lepszy pojedynek od poprzedniego, ale wciąż nie najlepszy. Będę kontynuował proces stawania się coraz lepszym, obiecuję to Wam.
– o zejściu do półciężkiej

Tak, będę w następnej walce w półciężkiej. W ciężkiej są wielkoludy. Mam już kogoś na myśli, choć będę jeszcze musiał wykonać trochę roboty. Słuchajcie, w końcu jednak będę mistrzem. Ci goście nie będą w stanie uciekać ode mnie zbyt długo.

Cain Velasquez:
– o różnicy pomiędzy drugą a trzecią walką

Junior był jeszcze silniejszy. Próbowałem go pokonać pierwszymi uderzeniami, ale wygląda na to, że to on mnie nimi pokonał. Próbowałem go obalić, było tak samo trudno. Słyszałem tłum, ale przepraszam, próbowałem.

– o strategii

Junior uderzał jeszcze lepiej. Próbowałem go związać i uderzać, ale tu także był lepszy, było bardzo ciężko.

– dlaczego tak ważne jest mieć takiego rywala

To podnosi poziom rywalizacji sportowej. Myślę, że najlepsze dla mnie było mieć koło siebie kogoś takiego jak Daniel Cormier i całą ekipę treningową. To, że akurat w tej samej chwili jesteśmy w najlepszym momencie kariery, toczymy ze sobą wojny każdego dnia. Podobnie z całą ekipą AKA.

Junior dos Santos:
– o Velasquezie

Cain to prawdziwy mistrz, ja nim nie jestem.

– o różnicy pomiędzy pojedynkami z Cainem

Byłem bardzo dobrze przygotowany do tego pojedynku. On jest bardzo… co mogę powiedzieć… pobił mnie, to wszystko (śmiech). Wykonał porządną robotę, gratulacje dla niego. Wrócę do domu, będę trenował jeszcze mocniej, aby móc wrócić i móc z nim walczyć raz jeszcze.

– dlaczego tak ważne jest walczyć z kimś takim jak Velasquez

To bardzo ważne, zwłaszcza w tej dywizji, gdzie tak ciężko jest znaleźć dobrą ekipę treningową. Ja także mam dobry team. Jestem szczęśliwy, wiem że mogę Wam jeszcze dać dobre występy i dlatego wrócę.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Typer Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Typer
Gość
Typer
Offline

hehe jak to świat inaczej widać z pozycji zawodnika. oni na pewno troche pod publiczke mają te teksty bo to taki amerykański klimat ale ogólnie bardzo lubie i tak czytać co ci zawodnicy tuż po walce mówią. to daje trochę obraz ich osobowości bo ja zawsze sobie myśle: „ciekawe co on teraz myłśi” 😀