Rewanż „Michał Kita vs. D.J. Linderman” na listopadowym Thunderstrike Fight League 2 w Zabrzu

24 Październik 2013
Rewanż „Michał Kita vs. D.J. Linderman” na listopadowym Thunderstrike Fight League 2 w Zabrzu


Jesteśmy około 2 tygodnie przed debiutem Thunderstrike Fight League na rynku MMA a organizacja już zapowiada mocne uderzenia na galę kolejną. Jeszcze w tym roku ma dojść do rewanżowego starcia Michała Kity z D.J. Lindermanem.

Zaskoczenie o tyle spore, bo 8 listopada będzie pierwsza gala a trzy tygodnie później kolejna. Jeżeli dodatkowo przyjrzeć się spokojnej, debiutanckiej rozpisce TFL i hitowi w postaci takiego rewanżu na gali kolejnej, widać, że organizacja ma apetyt na więcej. Zapędy zaistnienia godne pozazdroszczenia, pozostaje jedynie kwestia czy środowisko organizacyjne, które w tym przypadku wywodzi się z Fighters Arena, poradzi sobie z ciężarem jaki niesie zatrudnienie zawodnika, który wg zakulisowych plotek, do tanich w utrzymaniu nie należy. Nasze obawy budzi również miejsce zorganizowania gali ale w tym wypadku rozwiązania są dwa: sporo wolnych miejsc na trybunach lub ich absolutny brak, spowodowany chęcią wsparcia miejscowego „bohatera”. Oto, co do powiedzenia miał „Masakra”, który właśnie w Zabrzu otworzył niedawno własny gym MMA i tym samym będzie miał coś do udowodnienia:

Ten pojedynek jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ będę walczył na podwójnej presji. Wszyscy zapewne zdają sobie sprawę dlaczego… Pierwszą walkę z Lindermanem przegrałem, a ponadto pierwszy raz w mojej karierze zawalczę w swoim rodzinnym mieście Zabrzu. Uwielbiam takie wyzwania i postaram się tym razem dać swoim kibicom to czego oczekują. Przegrałem bitwę, zobaczymy kto wygra wojnę.

W odpowiedzi „Da Protege” rzucił szybkie:

Nie mogę się doczekać, to będzie wojna!!! Oczekujcie wojny.

Przypominamy, że pierwszy pojedynek wygrał Amerykanin, który pokazał amerykańską szkołę zapasów, ostatecznie unosząc rękę w geście zwycięstwa po TKO w drugiej rundzie. Od tamtej chwili walczył dwukrotnie, odnosząc kolejne zwycięstwo oraz porażkę. Michał natomiast nie walczył po drodze ani razu. Wiadomość dla nas tym bardziej ekscytująca, bo wszystko rozegra się kilkanaście minut drogi od siedziby redakcji.

Komentarze