Robert Drysdale niedopuszczony do udziału w UFC 167

autor:
30 Październik 2013
Robert Drysdale niedopuszczony do udziału w UFC 167

Robert Drysdale

Długo oczekiwany debiut Roberta Drysdale’a (6-0) w UFC po raz kolejny musi zostać odłożony w czasie. Niepokonany półciężki miał 16. listopada miał skrzyżować rękawice z Codym Donnovanem (8-3) na UFC 167 w Las Vegas, gdzie na co dzień mieszka i trenuje.

Wszystko za sprawą kontroli antydopingowej, która wykazała w organizmie 32-letniego Amerykanina zbyt wysoki poziom testosteronu. Utytułowany grappler miał ponad trzykrotnie przekroczoną normę testosteronu, która nie powinna przekraczać stosunku 6-1. W przypadku Roberta było to aż 19.4-1, czyli więcej niż swego czasu u Overeema.

Przypomnijmy, że Drysdale o pozwolenie na kurację testosteronową ubiegał się już przed pierwszym – planowanym – występem na UFC 163 w sierpniu. Jego wniosek został odrzucony. W chwili obecnej nie wiadomo jak potoczą się dalsze losy zawodnika.

UPDATE: UFC poinformowało, że klubowy kolega mistrza wagi średniej, Gian Villante (10-4) zastąpi Roberta Drysdale’a w walce z Codym Donnovanem.

Komentarze

 • champ1

  no bez kitu nie będą go wzywać bez końca. gościu przesadził i tyle. w końcu zna zasady, bez przesady

 • rudy

  Niepojęte to jest dla mnie, faktycznie Drysdale jest mistrzem głupoty. Podchodzić do badań których zasady zna i wynik 6x większy?

 • gonzo

  Coś Drysdale amatorsko podszedł do sprawy. Powinien mieć lepszego konsultanta :).

 • zenek

  Ja wiedzialem juz dawno ze na czyms wpadnie 🙂

 • nefilim

  To nie takie proste – slyszalem ostatnio stary, ale fajny podcast Joe Rogana z Chaelem Sonnenem i ta cala akcja z tesciem, to jakas paranoja. Poziom mozesz miec nawet z kosmosu, a to ‚ratio’ jest jakos tam wyliczana funkcja, nie majaca nic wspolnego ze zdrowym rozsadkiem. Czyli, jak bierzesz caly czas, to jest ok (albo jak nie bierzesz). Ale jak masz jakies problemy hormonalne (oczywiscie mogace wynikac z brania) i sa wahania poziomu – to sa jaja. Musze przesluchac jeszcze raz, bo dokladnie nie pamietam.

 • Pako

  Wiecej niż u Aliego to już ostro 🙂 że tak powiem po bandzie poleciał.

 • Kartel_

  ehhh, szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda. Przyznam, ze czekałem na jego walkę w UFC i chyba już się nie doczekam

 • rudy

  nefilim – jak sprawdzisz o co tam chodziło dokładnie to daj znać, sam jestem ciekaw. Ale niemniej i tak zasady znał a tak pojechał ostro…już go nie zobaczymy

 • Cain

  aahahahaha nic tylko pogratulować. i pewnie jeszcze się zdiwił i był zaskoczony jak dostał wynbiki i mówił „ale jak to ” 😀