16 Październik 2013
1

Sergei Kharitonov
Sergei Kharitonov, fot. strikeforce.com

Po ponad rocznej przerwie w startach, do akcji powraca Sergei Kharitonov (19-5). Rosjanin wystąpi w walce wieczoru gali M-1 Challenge 43, w mieście Surgut. Za przeciwnika będzie miał pięć lat młodszego Alexeia Kudina (17-6).

Rosyjski weteran MMA, po upadku federacji Strikeforce, w której dotarł do półfinału turnieju wagi ciężkiej, zawalczył tylko raz. W czerwcu ubiegłego roku na MMA: Russian Open Championship potrzebował zaledwie pół minuty na poddanie debiutującego wtedy Johna Delgado. Wcześniej, we wspomnianym Grand Prix znokautował w pierwszej rundzie Andreia Arlovskiego. Półfinałowe starcie z Joshem Barnettem również zakończyło się w pierwszej odsłonie, jednak tym razem to On musiał uznać wyższość swojego rywala i odpadł z dalszej rywalizacji.

28-letni Kudin po jednowalkowym epizodzie w Bellatorze pod koniec ubiegłego roku, szybko zabrał się do naprawiania rekordu. Początek okazał się jednak bardzo słaby, bowiem Białorusin został poddany przez Chabana Ka. Później było dużo lepiej i kolejne trzy walki zakończyły się jego wygranymi w pierwszych rundach. Listopadowe starcie z Kharitonovem będzie zatem piątą tegoroczną walką, a zarazem największym wyzwaniem w karierze.