Srebro ADCC dla Marii Małyjasiak, Oskar Piechota pokonał Vinny’ego Magalhaesa w kat. absoluto

21 Październik 2013
Srebro ADCC dla Marii Małyjasiak, Oskar Piechota pokonał Vinny’ego Magalhaesa w kat. absoluto


foto: graciemag.com

Pierwszy, historyczny medal na największych zawodach w grapplingu jest już faktem. Reprezentantka Drysdale jiu jitsu – Maria Małyjasiak, wywalczyła srebro w kategorii +60kg na ADCC w Pekinie.

Pierwsza wygrana z Penny Thomas z Południowej Afryki zakończyła się duszeniem. Później półfinał z Fernandą Mazelli (Brazylia) – jak podaje oficjalna strona ADCC – wygrany przez skrętówkę, choć inne źródła piszą o wygranej na punkty. Trzecia i ostatnia walka to starcie z „odwieczną” rywalką Gabi Garcią, gdzie mieszkanka Brazylii okazał się lepsza. Koniec końców, lata ciężkiej rywalizacji, hektolitry wylanego potu i międzynarodowa wymiana doświadczenia, nareszcie poskutkowały srebrnym odznaczeniem.

Gorzej niestety poszło reprezentantom męskiej dywizji, choć nie zabrakło małych sukcesów. Oskar Piechota, który odpadł po drugiej walce w swojej kategorii wagowej, wystartował dodatkowo w Absoluto, gdzie udało mu się na punkty pokonać zwycięzcę poprzedniej edycji ADCC – Vinny’ego Magalhaesa, posiadacza pasa M-1 Global i byłego już fightera UFC. Polak niestety ponownie uległ później pod presją Keenana Corneliusa, który wykluczył go wcześniej w -88kg.

Komentarze

  • Cain

    oglądałbym ale 20 dolarów za ppv to trochę dużo. kurde jak się chce np 20 wydarzeń sportowych w roku każde po kilkadziesiąt zł to cholera przesada … a do tego za satelite kto za mnie zapłąci? 🙂

  • Pako

    szkoda troche Imadła,ale fajnie że Polka srebro zdobyła 😀