Światowe awanse BJJ: Velasquez i Cormier czarnymi pasami

04 Październik 2013
Światowe awanse BJJ: Velasquez i Cormier czarnymi pasami

„Komu, komu bo idę do domu?” – rzekłby zawodowy handlarz. To oczywiście tylko żartobliwy wstęp, ale nie od dziś wiadomo, że handel pasami w sportach walki to wciąż aktualny temat. Nie tylko ze względów finansowych, ale również dla prestiżu zawodników, gymu czy osoby samego nauczyciela.

Kilku uzdolnionym zawodnikom UFC właśnie zrobiło się wyjątkowo kolorowo na biodrach i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, iż z tym BJJ to u nich jednak niezbyt kolorowo. Awanse miały miejsce wczoraj, w gymie American Kickboxing Academy. I tak, Cain Velasquez awansował z brązowego na czarny pas BJJ (0 wygranych przez poddanie w MMA), Daniel Cormier awansował z białego na brązowy pas BJJ (1 poddanie przez duszenie, 2 poddania przez uderzenia), Luke Rockhold awans na czarny pas BJJ (6 poddań w MMA). Nie nam oceniać czy słusznie.

Komentarze

 • rudy

  Nie sądzę, żeby nie mieli należnych umiejętności. To jest mma, przecież przekrojowe, w oktagonie nie spotykają się z mono bjj

 • metaraon

  Z białego paska wsokczył od razu na brąz? Nieźle. 😉

 • qwe

  Cain Velasqiez w ostatniej walkce z JDS w pewnym momencie mógł go poddać, ale nie umiał nawet balachy poprawnie założyć. Taki ktoś ma czarny pas BJJ?

  Skok z białego pasa na brązowy DC to już w ogóle szkoda gadać. Takie rozdawnictwo szkodzi zawodnikom i spowalnia ich rozwój, bo skoro mają czarny pas to wydaje im się, że umieją już wiele.

  Joe Rogan musiał pracować latami na czarny pas 10th planet ju-jitsu i zapewne jego umiejętności w parterze są na znacznie wyższym poziomie niż Velasqueza.

  Anthony Pettis ma niebieski pas i poddał czarny pas, czyli Bensona Hendersona (który akurat ma znakomite BJJ).

 • kamerling

  1) Zamurowało mnie

  2) Myślałem, że Cormier miał niebieski pas, a nie biały

  3) Porównajcie sobie umiejętności BJJ Caina, a Werduma. Czarny pas czarnemu nie równy 😉

  4) W tytule jest błąd – "Cormier i Velasquez czarnymi pasami…" – a w tekście info, o brązie Daniela.

 • Pako

  troche to podciągnięte wszystko,co do BJJ Werduma a Caina to Kamerling ma rację, i jeszcze skok z białego na brązowy to też niezła jazda.