Tarec Saffiedine i Jake Ellenberger powalczą w Singapurze

autor:
13 Październik 2013
Tarec Saffiedine i Jake Ellenberger powalczą w Singapurze

Tarec Saffiedine
Tarec Saffiedine, fot. strikeforce.com

Były mistrz Strikeforce Tarec Saffiedine (14-3) kontra Jake Ellenbergerg (29-7), to pierwsza zapowiedziana walka gali UFC Fight Night 34 w Singapurze. Po raz pierwszy Ultimate Fighting Championship zawita do tego egzotycznego państwa w styczniu przyszłego roku.

Dla Saffiedine’a będzie to pierwsza walka po rocznej pauzie spowodowanej m.in. kontuzją. W ostatnim występie, na styczniowej gali Strikeforce, wypunktował ówczesnego mistrza wagi półśredniej Natea Marquardta. W drodze po titleshota, Belg pokonywał, za każdym razem przez decyzje takich zawodników jak Roger Bowling, Tyler Stinson czy Scott Smith. Po serii zwycięstw i końcowym sukcesie w SF, Tarec został zakontraktowany przez UFC. Jego debiut w najsilniejszej lidze planowano już trzykrotnie, dlatego miejmy nadzieję, że na początku przyszłego roku w końcu do niego dojdzie.

Ellenberger przegrał na punkty swoją ostatnią walkę z Rorym MacDonaldem, a z postawy obu zawodników niezadowolona była nie tylko publiczność, ale i sam Dana White. Kilka miesięcy wcześniej, 28-letni Amerykanin zgarnął jednak bonus za nokaut wieczoru, posyłając na deski Natea Marquardta.

Komentarze

  • Pako

    no fajne nazwiska 🙂 czekam na więcej.

  • rudy

    Do Polski też dotrą 🙂 Jak w Singapurze się uda to uwierzą i w naszą mrzonkę 🙂