„To najlepsza gala i najbardziej chory fight card jaki kiedykolwiek mieliśmy.” – pierwsze wrażenia Dany White po UFC 166

20 Październik 2013
3
„To najlepsza gala i najbardziej chory fight card jaki kiedykolwiek mieliśmy.” – pierwsze wrażenia Dany White po UFC 166


Tak obszernego komentarza tuż po gali, jeszcze przed konferencją i wywiadami, chyba nie usłyszeliśmy z ust Dany White jeszcze nigdy, zostawiliśmy go sobie na deser. Mamy wręku kolejny dowód utwierdzający nas w przekonaniu, że prezydent UFC ma najlepszą pracę na świecie. Oto co usłyszeliśmy w jego wspólnej rozmowie z Joe Roganem.

Bez wątpienia był to najlepszy wieczór walk jaki mieliśmy. Od pierwszego pojedynku do ostatniego mistrzowskiego, był to najbardziej chory fight card, jaki kiedykolwiek mieliśmy.

Przy pojedynkach Melendez vs. Sanchez, ciężko nie pokusić się o porównania:

Zawsze po ważeniu mówię im, że niestety to jest ten biznes, gdzie jesteś tak dobry jak ostatnia walka, dlatego musisz wyjść i dać dobry występ. Każdy na początku uważał, że Gustafsson nie zasługiwał na walkę o pas, a później wszyscy mówili tylko o tym jak Alexander złoił tego gościa.
Lubię słuchać twitterowych przemyśleń, gdzie wszyscy podczas pierwszej rundy mówili, że Diego nie powinien tutaj być. Jak bardzo zszokował wszystkich twitterowców dzisiejszego wieczoru? Diego Sanchez ma serce jak nikt inny. To jest maniak, fighter całym sobą. Nie potrafię nawet ubrać tego w słowa. Pomimo tego, jak Gilbert go zdominował w pierwszej rundzie a przecież Diego jest w tej branży od tak dawna, ten dzieciak przegrupował siły, ruszył na przód, by ostatecznie powalić Gilberta na deski.
Od początku wszystkie miejsca były wyprzedane i zajęte. Houston było niesamowite. Kiedy mówisz o prawdziwych meksykańskich wojownikach, mieliśmy tu dzisiaj prawdziwą meksykańską wojnę światową. To było niesamowite.

To jednak nie koniec, bo przy tak niesamowitej trylogii, o której marzą chyba wszyscy promotorzy, tu Dana również nie pozostawił tego bez komentarza:

Najwyraźniej wiele rzeczy mi zaimponowało dzisiaj u Juniora dos Santosa. Jego serce, szczęka. Nie jestem lekarzem, ale uważam, że ten pojedynek powinien zostać zatrzymany już w trzeciej rundzie. Nie jestem lekarzem, ale jestem tym, który był blisko wielu mężczyzn, którzy byli zbyt twardzi dla własnego dobra i Junior jest jedną z tych osób. Mówię to z całym szacunkiem do niego.
Pomówmy jednak o pozytywnych rzeczach, jakich dokonał dzisiaj dos Santos. Jego zapasy bardzo się poprawiły. Jeżeli przypatrzyć się drugiej walce, gdzie Cain był w stanie tak łatwo go sprowadzić, trzymać na ziemi i przeskakiwać z jednej strony na drugą, by ukarać go w sposób w jaki zwykł to robić, Junior dos Santos nawet będąc rannym, gdzie uważam że walka powinna zostać zatrzymana, on wciąż bronił sprowadzeń. Wystarczy spojrzeć na to, co zrobił z pozostałymi zawodnikami tej dywizji, poza Roy’em którego nikt nie potrafi znokautować, powalił przecież każdego.
Z kolei Cain zawalczył idealnie i powiedział to jeszcze przed trzecim pojedynkiem. Kiedy Junior pomyśli, że będę boksował to ja wejdę w zapasy, kiedy pomyśli o zapasach ja będę boksował i dokładnie tak zrobił. Cain na samym początku walki był jednak zamroczony uderzeniami Juniora.

Przy okazji dowiedzieliśmy się o kolejnym wyzwaniu dla niekwestionowanego mistrza wagi królewskiej:

Prawdopodobnie walka z Werdumem, będzie miał w tej chwili dla niego najwięcej sensu. Fabricio mocno się poprawił, jego uderzenia są lepsze. To jest twardy i wytrzymały gość. Z jego jiu jitsu, on będzie czekał żeby pojedynek zszedł do parteru. On tego chce, co czyni ten pojedynek jeszcze bardziej interesujący. Stylistycznie, w stójce przekonamy się kto będzie lepszy, ale w kwestii parteru, po raz pierwszy uważam, że to będzie niebezpieczny pojedynek dla Caina.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
rudyTyperPako Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
rudy
Gość
rudy
Offline

Meksykańska Wojna Światowa hehe widać Dana zachwycony 166. No fakt takie zestawienia gwarantują wojnę!!

Typer
Gość
Typer
Offline

a dlaczego najbardziej chory? nie łapie..hmmm
ale fajnie pełny emocji, no widać że się cieszy jak dziecko z tej roboty i faktycznie zazdroszcze mu pracy jak cholera!

Pako
Gość
Pako
Offline

no to czekamy na starcie Werdum vs Velasquez. IMO Cain  nie będzie potrzebował aż pięciu rund.