Yushin Okami zawodnikiem WSOF

autor:
14 Październik 2013
Yushin Okami zawodnikiem WSOF

Okami
fot. ufc.com

Yushin Okami (29-8) nie musiał długo czekać na nowego pracodawcę. Nieoczekiwanie zwolniony z UFC Japończyk, podpisał kontrakt z federacją World Series of Fighting.

Chętnych na „Thundera” było wielu. Rozmowy z jego managerem prowadzili również włodarze Konfrontacji Sztuk Walki, którzy liczyli na zestawienie z ich czołowym zawodnikiem, Mamedem Khalidovem. Jak można było się spodziewać, najkorzystniejszą ofertę złożyli jednak Ray Sefo i Ali Abdel-Aziz. 32-latek podpisał umowę na kilka pojedynków. Jego debiut w nowej organizacji planowany jest na okolice marca 2014.

Okami związany był z Ultimate Fighting Championship od 2006 r. Przez ten czas zanotował osiemnaście występów, z których aż trzynaście wygrał. Dwa lata temu dostał szansę walki o pas z Andersonem Silvą, której nie wykorzystał. Na swoim koncie miał wygrane z takimi zawodnikami jak Hector Lombard, dwukrotnie Alan Belcher, Nate Marquardt, Mark Munoz i kilku innych. Do rozwiązania umowy doszło po ostatniej porażce, na wrześniowej gali UFC Fight Night 28, kiedy to w pierwszej rundzie Okami musiał uznać wyższość Ronaldo „Jacare” Souzy.

Komentarze

 • Pako

  Dobry ruch ze strony WSOF jak widać Ray chyba musi być bogaty,pierw Fitch teraz Okami.

 • vonski

  To nie Sefo ma kasę tylko szejki z arabowa 🙂

 • Eksporter Zla

  ciekawe co będzie z tym nieszczęsnym WSOF, co i raz podnoszą się głosy, że sprzedaż biletów i oglądalność u nich leży, a coraz to lepsze (i droższe) nazwiska do siebie ściągają…

 • metaraon

  To tyle w temacie Okamiego w KSW.
  Warto zapamiętać ten moment, tak na przyszłość, gdy ktoś znowu uwierzy w możliwość zatrudnienia innego zawodnika z czołówki światowej w KSW. 😉