ZUFFA i Komisja Sportowa prowadzą dochodzenie w sprawie dźwigni Palharesa na UFC Fight Night 29

10 Październik 2013
ZUFFA i Komisja Sportowa prowadzą dochodzenie w sprawie dźwigni Palharesa na UFC Fight Night 29


foto: globo.com.br

O całym zajściu wspomnieliśmy przy okazji Najważniejszych Faktów po dzisiejszym UFC Fight Night 29, ale wygląda na to, że temat zasługuje na poświęceniu mu większej uwagi. Brazylijska komisja CABMMA rozpoczęła śledztwo w sprawie dźwigni a właściwie sposobu w jaki Rousimar Palhares poddał i przetrzymał Mike’a Pierce’a.

To już nawet nie sam fakt, że Amerykanin pięciokrotnie odklepał w nogę swojego oprawcy i trzy razy w ramię sędziego, ale świadomość, że Toquinho ma za sobą długą listę podobnych zarzutów i to właśnie budzi największe obawy. Brazylijczyk bowiem nie wyciągnął żadnej lekcji z poprzedniego pojedynku z Hectorem Lombardem, w którym samemu doznał poważnej kontuzji nogi. Wszystko wyglądało jak zrządzenie losu, który postanowił dać nauczkę niesfornemu wirtuozowi parteru. Nic jednak bardziej mylnego.

W rozmowie z mmafighting.com Dana White potwierdził, że UFC nie tylko wstrzymuje przyznanie mu nagrody za poddanie wieczoru, ale zamierza wyciągnąć dalsze konsekwencje. Podobnie było z Tomaszem Drwalem, któremu Palhares przeciągnął dźwignię skrętową i tym samym został zawieszony za niesportowe zachowanie na okres 90 dni.

Najwyraźniej fighter ma ogromne problemy z wypośrodkowaniem faktu, kiedy przestać a kiedy kończyć technikę. W 2011 roku niemal znokautował Dana Millera i zamiast dokończyć dzieła, odszedł z rękami ku górze w geście zwycięstwa i wskoczył na ścianę oktagonu. Chwilę później niezwykle zdziwiony, musiał dokończyć pojedynek, kiedy sędzia główny Herb Dean nakazał jej kontynuowanie.

Wystarczy prześledzić „tweety” zawodników UFC, których opinia może być istotna w sprawie. Ciężko znaleźć choćby wpis, który nie świadczyłby o tym, że skrętówka i tym razem została przytrzymana zbyt długo. O śledztwie poinformował trener Mike’e Pierce’a, który nazwał jego zachowanie „w 100% nieprofesjonalnym. Na szczęście dla samego Pierce’a, obyło się bez kontuzji, ale z ostatecznym wnioskiem trzeba poczekać do czasu prześwietlenia. Czekamy na update w sprawie.

Komentarze

 • Cain

  zawodnik nie może nie mysłeć w czasie walki. wiadomo zawzze bierze sie pod uwagę emocje silę itp ale zawodnik jak by nie było jest w pracy a nie napierd… sie pod sklepem. idioci nie powinni byc bezkarni. błedy każdy robi i emocje dobra wiadomo ale sorry oni są zawodowymi zawodnikami!

 • Berim Bolo

  Ja uważam, że powinno się go w jakiś humanitarny sposób zutylizować

 • Eksporter Zla

  jak dla mnie to krótka piłka, wypłata jego powinna pójść dla przeciwnika. Brak kasy każdego zaboli. Jak przesadzi to prokurator za narażenie zdrowia.

 • Pako

  wypłata jak wypłata,na ulice z nim a nie w UFC go trzymają.

 • Cain

  no kara z zabraniem kasy to zaaaawsze działa ale on już nie raz przesadził i widać ze za malo ma rozumu do UFC. oni nie do bicia sie tylko do walk biorą i mimo wszytstko zlośliwie mówiąc rozumu tyż troszku trzeba mieć!!!

 • Typer

  a czy ktoś wie jaki jest w końcu stan zdrowia Pierce'a ? jakiś update? bo aż dziwne by było zeby bez kontuzji sie skonczyło?