Anthony Pettis kontuzjowany, Demetrious Johnson w obronie pasa dwa tygodnie później

autor:
11 Listopad 2013
Anthony Pettis kontuzjowany, Demetrious Johnson w obronie pasa dwa tygodnie później

Benavides vs. Johnson, fot. ufc.com

Benavides vs. Johnson, fot. ufc.com


Kolejna kontuzja powoduje nieplanowane roszady na kartach walk federacji Ultimate Fighting Championship. Tym razem, podczas przygotowań do walki urazu nabawił się mistrz wagi lekkiej Anthony Pettis, który 14. grudnia na UFC on FOX 9 miał bronić pasa w starciu z Joshem Thomsonem.

Na walkę wieczoru tej gali wybrano ostatecznie inny mistrzowski pojedynek. Najlepszy zawodnik wagi muszej, Demetrious Johnson (18-2-1) zmierzy się z Josephem Benavidezem (19-3). Ich walka pierwotnie planowana była na finałową galę TUF 18, w ostatni dzień listopada. Tam z kolei na mai event, przy takim obrocie sprawy wybrano walkę rewanżową Gray Maynard vs. Nate Diaz.

Johnson i Benavidez w oktagonie UFC spotkali się po raz pierwszy we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to, w walce o pierwszy pas dywizji 57 kg. lepszy okazał się „Mighty Mouse” i do dnia dzisiejszego jest jego posiadaczem. W międzyczasie zdążył dwukrotnie obronić ten tytuł, najpierw na punkty w pojedynku z Johnem Dodsonem, a później poddał balachą Johna Moragę.

Benavidez od tamtego czasu zanotował już trzy udane starty, wszystkie w ty roku. W lutym wypunktował Iana McCala, dwa miesiące później zastopował Darrena Uyenoyamę, a we wrześniu potrebował trzech minut by rozprawić się z Jussierem Formigą.

Komentarze

 • Pako

  Kurcze taka wiadomość na rozpoczęcie tygodnia,a szlak by to trafił,wiadomo chociaż co to za kontuzja, i na jak długo go wyklucza?

 • Morla

  Tego się można było spodziewać i obawiać, Pettis jest często kontuzjowany, a wielka szkoda.

 • Cain

  jak tak czytam kolejne info to aż drżę zeby silvie sie nic nie stało. już żyje tym rewanżem 🙂

 • Pako

  już na FB Anthony trąbił coś o zestawieniu z Aldo,więc być może będzie superfight Yahoo